Vai veidot kopējo bankas kontu ir laba ideja?

0
savienoti gredzeniKad divi cilvēki sāk dzīvot kopā un sāk dalīt visu savu dzīvi viens ar otru arī finanses ir neatņemama šis dalīšanas sastāvdaļa un tāpēc nereti tiek veidoti kopējie bankas konti vai kotēji uzkrājumi. Bet vai jūs zinājāt, ka ir tāda iespēja saņemt arī vienotu kredīta kontu jeb kredītkarti? Šāds kredīta konts var tikt atvērt starp diviem cilvēkiem un tas tiks veidots, kā abu cilvēku vienots konts, kurā abi būs līdzvērtīgi atbildīgi gan par konta iemaksām, gan tērēto naudu. Tas nozīmē, ka atverot šādu kontu gan viens gan otrs cilvēks saņem 100% pieeju tam un normālās attiecībās tas būtu pieņemami, bet kas notiks tad, ja pāris šķiras, vai viens no partneriem atsakās maksāt maksājumus? Tieši tāpēc, pirms atvērt šādu vienotu kredīt-kontu jums ir jāsaprot gan labie gan sliktie aspekti.

Vienotā kredīt konta plusi

  • Kontu iespējams atvērt arī, ja vienai personai ir negatīva kredītvēsture, jo kopējais nodrošinājums ir lielāks un banka var atļauties lielāku risku.
  • Konta sniegtās iespējas, kā preču un pakalpojumu apdrošināšanas un ceļojumu punkti tiek piemēroti pirkumiem kas veikti gan no vienas gan no otras piesaistītās kartes un tos iespējams izmantot gan vienam gan otram īpašniekam.
  • Šādu kontu atvēršanā un veiksmīga ikmēneša maksājumu veikšana noteikti rada labu iespaidu uz jūsu kredītvēsturi un ja vienam no partneriem ir slikta kredītvēsture tad šādā veidā to var viegli atjaunot.
  • Vienotais kredīt-konts dod iespēju abiem partneriem pilnībā pārvaldīt kopējās finanses, kas nav iespējams, ja ir atvērts viens konts ar autorizētu piekļuvi otram cilvēkam.

Vienotā kredīta konta mīnusi

  • Vienotā kredītkonta galvenais mīnuss ir tas, ka ja pāris pašķiras, un viena vai otra puse atsakās maksāt bankai kredīta maksājumus tad abiem tiks sabojāta kredītvēsture un beigu beigās abiem būs jāmaksā visa summa.
  • Gadījumā ja notiek ļaunākais un viens no šiem diviem cilvēkiem iet bojā, tad viss kredīts ir jāmaksā otram cilvēkam, savukārt ja katram būtu bijuši atsevišķi konti tad visticamāk kredīts dzēstos.
  • Šādā vienotā kontā nav iespējams noslēpt nekādus tēriņus, kas veikti partnerim par to nezinot, bet tas no vienas puses var būt arī pozitīvi jo mazinās melošanu un krāpšanos.
  • Abām iesaistītajām pusēm ir tiesības saņemt kredītu neatkarīgi no otras un tātad teorētiski ir iespējams saņemt kredītu izņemt to ārā, bet puse no šīs summas būs jāmaksā otrai pusei, kas to nemaz neapstiprināja.
Kā redziet, tad šāda veida vienotajiem kontiem ir gan labās gan sliktās īpašības un vai šādu kontu jūs vēlaties veidot ir jāizlemj kopā ar partneri pārrunājot visus iespējamos scenārijus un saprotot gan ieguvumus gan riskus ko šis pakalpojums sniedz  
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE