Vai kredīta nemaksāšana var novest līdz arestam?

4
Viens no mūsu lasītājiem nesen jautāja, “vai kredītu nemaksāšana var novest viņu līdz tiesu darbiem un arestam, kā arī cietuma kamerai?“, un mēs uzskatījām šo par pietiekoši noderīgu un aktuālu jautājumu, lai par to izveidotu veselu rakstu. Tātad, pirmkārt, kredītu nemaksāšana var novest līdz tiesu darbiem, kur no jums var tikt piedzīta konkrētā naudas summa vai arī prece, ko esat ņēmuši kredītā, un kas bijusi, kā kredīta ķīla, kā tas ir ar automašīnu kredītiem, kā arī līzingu un hipotēku kredītiem. Bet vai nemaksājot kredītu iespējams nonākt cietumā jau ir pavisam cits jautājums, jo Latvijas likumdošana kredītu nemaksāšanu neuztver par krimināli sodāmu pārkāpumu, un vienīgais, ko kredītiestāde var darīt ir uzsūtīt jums parādu piedzinējus, ka pēc tam var jūs iesūdzēt un censties tiesas ceļā atgūt šo naudas summu. Tātad īsā atbilde ir tāda, ka nemaksājot kādu ātro kredītu vai patēriņa kredītu jūs cietumā ielikt nevar, un vienīgais veids, kā tas būtu iespējams, ir tad, ja vēl pēc tiesu darbiem, jūs atsakāties maksāt šos maksājumus, un tad arī, sākumā tiks veiktas pārrunas ar jūsu banku un tiks veikta automātiska naudas atvilkšana, bet ja tas nelīdzēs, tikai tad iespējams, ka jums var draudēt cietumsods. Jāsaka, gan, ka, lai gan teorētiski tas ir iespējams, savā praksē neesmu redzējis nevienu, kas nemaksājot īstermiņa vai ilgtermiņa aizdevumu ir nonācis cietuma kamerā, jo pat ja pēc tiesas jūs nemaksājat šo noteikto naudas summu, jūs varat nelikumīgi strādāt, un kredītiestāde un parādu piedzinēji jums šo naudu nevar atņemt jo legāli tā jums nemaz nav. Tāpēc arī daudzu cilvēki, kuriem ir hipotekāri kredīti, kas ņemti nekustamo īpašumu burbuļa laikā tos nereti dzēš ar privātpersonu maksātnespējas procesu, kurā jums īpašums un visa manta tiek atņemta, un dažus gadu pamaksājot minimālās kredīta summas ir iespējams atbrīvoties no šī aizdevuma. Veids, kādā iespējams patiešām nonākt cietumā ir tad, ja jūs esat ņēmis automašīnu vai nekustamo īpašumu kredītā, un pēc kredīta nemaksāšanas, kad parādu piedzinēji vēlas atsavināt jums šo preci, jūs tiem neļaujat to darīt. Šeit jūs varat tikt sodīts ar svešas mantas piesavināšanas un jums draud kriminālatbildība, kā arī cietumsods līdz pat 5 gadiem, naudas sods, vai arī piespiedu darbs. Šādā veidā, ja jūs neatdodat parādu piedzinējiem viņiem piederošo mantu, viņi ir tiesīgi jūs iesūdzēt tiesā un nodot ziņu policijā, kurai pret jums ir jāuzsāk kriminālvajāšana, bet tik tālu šādas lietas aiziet reti, jo kredītiestādei vai parādu piedzinējiem tās ir lielas izmaksas un ilga laika tērēšana, tāpēc parast visas lietas tiek nokārtotas ārpus tiesas un bez policijas iejaukšanas. Tā kā, lai pilnībā atbildētu uz šo jautājumu – cietumsods, noteiktās situācijās, ir iespējams, tomēr ir ļoti maza varbūtība, ka tā notiks, tāpēc par to nav jāuztraucas.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

4 komentāru

  1. Labdien man ir problemas ar atrajiem kreditiem kopeja parada summa ir 6o0 eiro.Esmu palicis bez darba un man nak vestules no paradu piedzinejiem.Ko man ludzu iesakt?Ar cienu Ingus

  2. Labdien! Man ir vairāki kredīti ap 2000 eiro. Ir noticis tā ka man vairs nav ko maksāt. Mani grib sūdzēt tiesā. Vjsi kreditori gribvienoties un dabūt kaut cik naudaslai lieta neaiziet līdz tiesai. Bet man tiešām navnecik lai maksātu. Ko darīt ? Cik reižulieaugs mans parāds ?

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE