Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

0

Patēriņa kredīts jeb patēriņu kredīts ir viens no populārākajiem un izdevīgākajiem kredīta veidiem, pateicoties tā universalitātei – to iespējams iegūt gan pie banku, gan pie nebanku sektora kreditoriem, bez jebkāda nodrošinājuma jeb ķīlas vai galvotāja, konkrētiem, taču jebkādiem mērķiem, jo kreditori nepārbauda, kādam nolūkam aizdevums tiek ņemts un tērēts.

Šķiet, tieši dažādo tēriņu mērķu plašais loks ir tieši tas, kas patēriņa kredītu padara par vienu no populārākajiem aizdevumu veidiem. Cilvēki aizņemas līdzekļus steidzamiem un arī ne tik steidzamiem mērķiem, mērķiem lielā vērtībā, kā arī pieticīgiem mērķiem – katrs izvēlas savām vēlmēm un vajadzībām atbilstošus mērķus un aizdevumus to izdevumu segšanai. Šie mērķi var būt gan remonts, gan ceļojums, gan medicīniskās manipulācijas, kā arī auto vai mēbeļu iegāde – vārdu sakot, pilnīgi viss, ko cilvēks var vēlēties vai ko tam var ievajadzēties.

Patēriņa kredīts ir īstermiņa kredīts, ko iespējams paņemt uz termiņu no 3 līdz pat 60 mēnešiem. Kredīta atmaksas termiņš ir atkarīgs no kreditora, kā arī no klienta kredītspējas. Būtiski uzsvērt, ka jo mazāka ir debitora kredītspēja, jo lielāks būs kredīta atmaksas termiņš un līdz ar to arī summa, kas šajā periodā tiks samaksāta maksājumu procentos. Jāpiebilst, ka patēriņa kredītam ir mazākas procentu likmes nekā jebkuram ātrā vai cita īstermiņa kredīta devējam, taču nedaudz lielākas procentu likmes kā, piemēram, hipotekārajam kredītam, bet jāatceras šī kredīta veida pozitīvie aspekti – tā saņemšanai nav nepieciešama ne ķīla, ne galvotājs.

Kā jau minēts, patēriņa kredītu iespējams iegūt gan pie banku, gan pie nebanku kreditoriem. Banku patēriņa kredītu iespējams iegūt tikai pie banku sektora kreditoriem, aizpildot nepieciešamo dokumentāciju kreditoru filiālēs, bet nebanku patēriņa kredītu iespējams iegūt pie nebanku sektora kreditoriem, nokārtojot nepieciešamās formalitātes un iegūstot aizdevumu nebanku kreditoru filiālēs vai arī internetā. Iespēja nokārtot patēriņa kredīta izsniegšanu internetā padara to par mūsdienu cilvēkam vēl pieejamāku un ērtāku kredīta veidu.

Būtiskākā patēriņa kredīta atšķirībā, salīdzinot to, piemēram, ar ātrajiem kredītiem, ir tā saņemšanas priekšnosacījumi. Lai saņemtu patēriņa kredītu, klientam ir jāatbilst vairākiem kritērijiem, tāpēc pēc klienta pieteikuma saņemšanas gan banku, gan nebanku kredītdevēji rūpīgi izpēta potenciālā klienta kredītvēsturi, kā arī tā kredītspēju, lai izvērtētu klienta piemērotību saņemt aizdevumu. Jāatceras, ka patēriņa kredīta piešķiršanas gadījumā kredītvēstures izpēte notiek jebkurā gadījumā, tāpēc, jo potenciālā klienta kredītvēsture ir pozitīvāka, vai tādas vispār nav, jo klientam ir lielākas iespējas saņemt lielāku aizdevuma summu. Ja iespējamā klienta kredītvēsture ir negatīva, piemēram, klients nesenā vai pat senā pagātnē ir pavirši un kavēti veicis kredīta maksājumus vai arī vispār tos nav veicis, kreditori šī klienta kredītvēsturi pētīs vēl detalizētāk un skrupulozāk, un šo aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi piešķirs tikai atsevišķos gadījumos.

Slikta kredītvēsture ir šķērslis ceļā uz jebkuru aizdevumu, neatkarīgi no tā veida un devēja, tāpēc arī patēriņa kredīta izsniegšanas gadījumā klientus ar sabojātu kredītvēsturi sagaida grūtības iegūt atkārtotu kredītu. Faktiski, balsoties uz pieredzi, sabojāta kredītvēsture uzreiz nenozīmē tabu patēriņa kredītam – protams, negatīva kredītvēsture situāciju sarežģī, bet nepadara to par neiespējamu. Jāsaka, ka negatīvas kredītvēstures gadījumā jums patēriņa kredītu var piešķirt, bet var arī nepiešķirt – tas ir atkarīgs no daudz un dažādiem faktoriem, ko dažādi kreditori vērtē atšķirīgi. Ja jums ir nepieciešami līdzekļi, vienmēr un viennozīmīgi ir vērts mēģināt tos iegūt.

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE