Patēriņa kredīti un to salīdzinājumi

0

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts ir aizdevuma veids, kurā privātpersonai tiek dota iespēja aizņemties naudu uz laika periodu no 3 līdz 60 mēnešiem ņemot summas no 150 līdz 13000 Eiro. Šis naudas aizdevums tiek piešķirts Latvijas Republikas iedzīvotājiem, kas sasnieguši 18 gadu vecumu un nav vecāki par 70 gadiem. Patēriņa kredītam nav nepieciešama ķīla, jo kredītņēmēja nodrošinājums ir šīs personas ikmēneša ienākumi, un saņemot kredītu aizdevējs izvērtē, vai klients nemaksāt vairāk kā 20%-40% no saviem ikmēneša ienākumiem par šo aizdevumu. Būtībā patēriņa kredīts ir aizdevums, kas tiek ņemts uz ilgāku laiku kādu renovācijas darbu vai konkurētu pirkumu veikšanai un tas atšķiras no ātrajiem kredītiem tieši ar šo ilgāko laika intervālu un zemākajiem procentu maksājumiem.

Kur un kam izmantot patēriņa kredītu?

Patēriņa aizdevumi tiek izmantoti visdažādākajiem pirkumiem sākot no mēbelēm, automašīnām, nekustamajiem īpašumiem un citiem lielākiem pirkumiem. Bet patēriņa kredīti var tikt izmantoti arī mājas vai dārza labiekārtošanas darbiem, medicīnisko maksājumu nosegšanai vai jebkuriem citiem tēriņiem, kas ir lielāki kā 70 Eiro bet ir mazāki par 13000 Eiro. Saņemot šo kredīta veidu klientam nav konkrēti jānorāda, kam tieši kredīta nauda ir domāta un kas ar to tiks iegādāts, un tas ir viens no pamatnosacījumiem, kādēļ klienti izvēlas labāk ņemt patēriņa kredītu nekā hipotekāro vai auto kredītu. Banka vai privātā kredītiestāde var jums prasīt kam jums šī nauda domāta, bet parasti šādi jautājumi netiek uzdoti, garantējot klienta privātumu un ļaujot viņam ar šo naudu rīkoties kā pats vēlas. Tas nozīmē, ka, ja vēlaties apceļot pasauli, iegādāties kādu ekskluzīvu spēkratu vai citas jums nozīmīgas lietas, tad jums nevajadzēs skaidroties ar kredītiestādi, kādēļ šī prece vai pakalpojums ir labs ieguldījums.

Patēriņa kredīta procentu likmes

Šiem ilgāka termiņa privātpersonu patēriņa kredītiem parasti tiek noteikta vienotā procentu likme, kas tiek piemērota visam kredīta saņemšanas periodam. Parasti kreditori izvērtē konkrētā klienta kreditēšanas vēsturi un attiecības ar konkrēto kredītiestādi un tikai tad tiek noteikta galīgā procentu likme, jo tiek izvērtēti visi iespējamie riski un jo mazāk informācijas kredītiestādei par jums ir jo lielāki būs procenti. Parasti šie procentu maksājumi sastāda 15% līdz 30% gadā, bet ņemot vērā, ka ātrajiem naudas aizdevumiem šie procentu maksājumi sasniedz pat 100% gadā, tad patēriņa kredīti noteikti ir izdevīgāki. Runājot par procentiem, lai gan kredītiestādes nosaka vienādu procentu maksājumu grafiku visam kredīta laikam, tomēr ārkārtas situācijās, kā nesenā ekonomiskā krīze šie procentu apjomi un grafiki var tik izmainīti, ja tā ir atrunāts kredīta saņemšanas līgumā. Tāpēc noteikti izlasiet visus punktus pirms parakstiet kredīta noslēgšanas līgumu. Kad jūs vēlaties saņemt patēriņa kredītu tad noteikti pievērsiet uzmanību arī procentu maksājumu grafikiem, kas parasti ir dilstošais vai vienādais. Šie maksājumi nosaka grafiku, kādā jums būs jāatmaksā patēriņa kredītu procentu likmes. Kā redziet zemāk esošajos grafikos, tad Vienādajā maksājumā visu kredīta atmaksas laiku jums būs jāmaksā vienāds maksājums, bet dilstošajā maksājumu grafikā sākumā būs jāmaksā lielāka summa un ar katru mēnesi tā saruks.
vienadais dilstosais

Patēriņa kredītu salīdzinājums

 
Kredītiestāde
Summa (Eiro)
Termiņš (mēneši)
Procenti
Noformēšanas maksa
Swedbank 300-10000 6-60 no 16% 0
SEB 300-13000 6-60 no 16% 2% ,(min 28.46)
Citadele 300-13000 6-60 no 21% 2% ,(min 21.34)
Nordea 100-12000 3-36 no 23% 2% ,(min 15)
Norvik Bank 150-4500 3-48 no 20% 2%
DNB līdz 7000 60 no 14% 2%
BigBank 300-10000 6-60 no 35% 42,69 – 135,17
InCredit 70-5000 1-36 no 20% Nezināms

Kā saņemt patēriņa kredītu(kas nepieciešams?)

Lai jūs varētu saņemt patēriņa kredītu jums ir jābūt Latvijas Republikas pilsonim, jums jābūt vecumā no 18 līdz 70 gadiem, un jums ir jābūt patstāvīgīem ienākumiem. Katra kredītiestāde izskata patēriņa kredītu pieteikumus atsevišķi un katrai ir savi noteikumi, tomēr pamatā visas šīs iestādes pieprasa šādus dokumentus:
  • Pasi vai ID karti jūsu identitātes apstiprināšanai,
  • Aizpildītu pieteikuma formu elektroniski vai papīra formātā,
  • Konta izraksts vai VSAA izraksts kas apliecina jūsu ienākumus pēdējo 6 mēnešu laikā,
Pēc dokumentu izskates kredītiestādes parasti vēl izvērtē vai jūsu ienākumi ir atbilstoši pieprasītajam aizdevuma apjomam, kā arī tiek izvērtēta jūsu kredītvēsture un tikai pēc tam kredītiestāde pieņem lēmumu vai piešķirt vai atteikt jums šo patēriņa kredīta pieteikumu.

Kas Vēl jāņem vērā?

  • Atcerieties, ka, jo uz ilgāku laiku ņemsiet šo patēriņa aizdevumu, jo vairāk jūs samaksāsiet procentu maksājumos, tāpēc izdevīgāk ir pēc iespējas ātrāk atmaksāt saņemtos aizdevumus.
  • Par kredīta noformēšanu jums kredītiestāde arī ieturēs samaksu kas parasti ir noteikta summa vai arī procentu likme no kopējās kredīta summas. Parasti šī maksa nepārsniedz 20-150 Eiro, bet ņemot lielus aizdevumus esiet piesardzīgi un izvērtējiet cik tas jums izmaksās.
  • Noteikti noskaidrojiet, vai aizdevumu būs iespējams atmaksāt ātrāk bez liekiem procentu maksājumiem, jo nereti bankas līgumā iestrādā punktus, kas ātrākas kredīt-summas atmaksas gadījumā liek maksāt sodanaudu.
   
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE