Kredīts no 20 gadiem ar sliktu kredītvēsturi

0

Kredīts no 20 gadiem

20 gadi ir tas vecums, no kura vairākums Latvijas banku un nebanku kreditoru sāk piešķirt aizdevumus. Saprotams, ka tie kredītdevēji, kuri izsniedz kredītus personām vecumā no 18 gadiem, izsniedz aizdevumus arī 20 gadus vecām personām. Banku sektora kreditētāji, kuri izsniedz aizdevumus personām no 20 gadu vecuma, ir visas Latvijas komercbankas – “Citadele banka”, “Swedbank”, “SEB banka”, “GE Money Bank”, “DNB banka”, “Bigbank”, “PrivatBank”, “Nordea Bank”, “Norvik Banka”, “Trasta komercbanka”, “Rietumu Banka”, “ABLV Bank”, “Latvijas Pasta Banka”, “Latvijas Hipotēku un zemes banka”, “Reģionālā investīciju banka”, “Baltikums Bank”, “Baltic International Bank”, “Rigensis Bank”, “Danske Bank”, “Aktsiaselts Eesti Krediidipank”, “Pohjola Bank”, “Scania Finans”, “Bank M2M Europe”, “Expobank”, “SMP Bank”, “UniCredit Bank”, “Svenska Handelsbanken”, “Skandinaviska Enskilda Banken”. Nebanku sektora kreditētāji, kuri izsniedz kredītus personām no 20 gadu vecuma, ir “InCREDIT GROUP”, “BIGBANK”, “Credit24”, “CreditOn.lv”, “Ondo.lv”, “Vivus.lv”, “Open Credit”, “Ātrais SMS kredīts”, “SMSCredit.lv”, “ViaSMS.lv”, “Soho Credit”, “Finanza”, “LatCredit”, “Mini Credit”, kā arī auto kredīta kompānijas “Mogo.lv”, “Auto SOS Credit” un “Vita Credit”.

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Tā fakta dēļ, ka gandrīz katram trešajam kredītņēmējam ir sabojāta kredītvēsture, kas tika sabojāta laikā pirms krīzes iestāšanās, visi kreditori, kā banku, tā arī nebanku, pievērš pastiprinātu uzmanību potenciālo klientu kredītvēstures izpētei. Ja klienta kredītvēsturē uzrādās kavēti vai vispār nenomaksāti kredīta maksājumi, klienta kredītvēsture var tikt uzskatīta par sabojātu, kas kavē vai vispār aizliedz aizdevumu turpmāku piešķiršanu, tā teikt, slikta kredītvēsture ir aspekts, kas nav izlabojams un saglabājas visu turpmāko klienta dzīvi. Vienīgais, ko klients ir spējīgs darīt situācijas uzlabošanai, ir rūpēšanās par turpmākās kredītvēstures veidošanu – ja pagātnē tika pieļautas kļūdas, par kurām nākas maksāt tagadnē, tad jau tagadnē klients var censties priekšzīmīgi atmaksāt visus kredīta maksājumus, lai nākotnē tam būtu pozitīva kredītvēsture. Kāpēc slikta kredītvēsture kreditoru acīs tiek vērtēta tik negatīvi? Kavēti vai vispār neveikti kredīta maksājumi liecina par klienta maksātnespēju jeb kredītnespēju, vispārēju nespēju uzņemties finansiālu ilgtermiņa atbildību, kā arī klienta pa pašdisciplīnas trūkumu. Finansiālu saistību nodibināšana ar šādu klientu draud kreditoram ar finanšu risku – kas notiks, ja kreditors piešķirs šādām klientam aizdevumu, bet vēsture atkārtoties, un klients neatdos aizņemtos finanšu līdzekļus? Sanāks, ka kreditors ir nodarbojies ar labdarību, par kuru pats negūs nekādu finansiālu labumu. Iepriekš minēto iemeslu dēļ kredītdevēji cenšas maksimāli izvairīties no klientiem ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums klientam ar sabojātu kredītvēsturi ir iespējams tikai tādās situācijās, ja klients pret aizdevumu var piedāvāt nodrošinājumu – ķīlu vai galvojumu. Ja ir slikta kredītvēsture un, turklāt, nav nodrošinājuma, kuru kreditoram piedāvāt, kā rāda pieredze, var mēģināt vērsties pie ātro kredītu devējiem, kuriem ir mazāks finansiālais risks, tāpēc tie nereti izsniedz kredītus klientiem arī ar sliktu kredītvēsturi.

Kredīts no 20 gadiem ar sliktu kredītvēsturi

Kā noprotams pēc iepriekš minētā, 20 gadus vecām personām, kurām ir slikta kredītvēsture, ir iespējams vērsties pēc aizdevuma gan pie banku, gan pie nebanku kreditoriem. Kā jau minēts, pie nebanku kreditoriem, konkrētāk, pie ātro kredītu devējiem ir lielākas izredzes iegūt aizdevumu, tomēr ir vērts mēģināt vērsties arī pie citiem, tostarp arī banku kreditoriem, jo, kā rāda pieredze, pie abpusēji maksimāli izdevīgiem nosacījumiem ir iespējams vienoties par aizdevuma izsniegšanu, saņemšanu un atmaksu arī sliktas kredītvēstures situācijā.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE