Kredīts no 19 gadiem ar sliktu kredītvēsturi

0

Ja personai ir vismaz 19 gadi, tad loģiski, ka šai personai aizdevumu piešķirs arī tie banku un nebanku kreditori, kas piešķir kredītus personām, kas vecākas par 18 gadiem. Banku sektora kreditori, kas piešķir aizdevumus personām no 18 gadu vecuma, ir visas Latvijas komercbankas – “Rietumu Banka”, “ABLV Bank”, “Citadele banka”, “SEB banka”, “Swedbank”, “GE Money Bank”, “Nordea Bank”, “DNB banka”, “Norvik Banka”, “Latvijas Hipotēku un zemes banka”, “Bigbank”, “PrivatBank”, “Latvijas Pasta Banka”, “Trasta komercbanka”, “Danske Bank”, “Baltikums Bank”, “Reģionālā investīciju banka”, “Aktsiaselts Eesti Krediidipank”, “UniCredit Bank”, “Baltic International Bank”, “Rigensis Bank”, “Bank M2M Europe”, “Expobank”, “SMP Bank”, “Skandinaviska Enskilda Banken”, “Svenska Handelsbanken”, “Pohjola Bank”, “Scania Finans”. Nebanku sektora kreditori, kas piešķir kredītus personām, kas vecākas par 18 gadiem, ir “Credit24” un “InCREDIT GROUP”, kā arī auto kredīta aizdevēji “Mogo.lv”, “Vita Credit” un “Auto SOS Credit”.

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Vadoties pēc pieredzes, varētu teikt, ka kredītvēsture ir pats būtiskākais un izšķirošais faktors lēmumā par kredīta piešķiršanu. Tā kā mūsdienās, kā vēsta dažādi informācijas avoti, sabojāta kredītvēsture ir gandrīz katram trešajam debitoram, tad gan banku, gan nebanku kredītdevēji potenciālo klientu izvērtēšanas procesā pastiprinātu uzmanību pievērš tieši kredītvēsturei. Debitoru kredītvēstures visintensīvāk tika sabojātas tā saucamajos “treknajos gados” Latvijā, aptuveni laika posmā no 2008. – 2012. gadam. Šis bija periods, kad Latvijā kredītu jomā valdīja uzplaukums. Neskatoties uz to, ka iedzīvotājiem šajā laikā bija salīdzinoši augsts atalgojums, kredītiem bija liela piekrišana, iespējams, tieši tādēļ, ka iedzīvotāji, kuriem bija salīdzinoši augsts atalgojums, sajuta spēju kredītu aizņemties un pēcāk to atmaksāt jeb sajuta sevī kredītspēju. Arī kredītdevēju aizdevumu piešķiršanas kritēriji nebija tik skrupulozi un nopietni, kādi tie ir tagad. Šo faktoru sakritība veicināja kredītu intensīvu aizņemšanos. Tad “treknie gadi” beidzās un iedzīvotāju ienākumi būtiski mazinājās, kas samazināja arī kredītspēju, tādējādi radot parādus un sabojājot kredītvēsturi. Šī laika sekas ir ļoti jūtamas arī mūsdienās un, šķiet, ka tuvākajos gados tās arī nemazināsies. Lai aizsargātu patērētāju tiesības, kā arī mazinātu savu finansiālo risku, gan banku, gan nebanku kreditori sliktas kredītvēstures gadījumos cenšas aizdevumu nepiešķirt, ja vien potenciālais klients nepiekrīt citiem aizdevuma nosacījumiem, piemēram, ķīlas vai galvojuma nodrošināšanai. Ja jāsalīdzina visi kreditori un iespējas pie tiem iegūt aizdevumu sabojātas kredītvēstures gadījumā, lielākas iespējas iegūt aizdevumu ir pie nebanku kreditoriem, konkrētāk, pie ātro kredītu aizdevējiem, jo tie piešķir aizdevumus nelielā apmērā un uz īsu atmaksas termiņu, kas debitora maksātnespējas gadījumā neradītu kompānijai lielus finansiālos aizdevums.

Kredīts no 19 gadiem ar sliktu kredītvēsturi

Ja jums ir 19 gadu un jums ir slikta kredītvēsture, jūs varat vērsties pie kāda no iepriekšminētajiem banku kreditoriem, kuri, izvērtējot jūsu maksātspēju jeb kredītspēju un piedāvājot aizdevumu nodrošināt ar ķīlu vai galvojumu, lems par aizdevuma piešķiršanu, kas var vai nevar rezultēties. Ja vēlaties iet birokrātijas ziņā vienkāršāku ceļu, pēc aizdevuma varat vērsties pie kāda no ātro kredītu aizdevējiem. Jāuzsver, ka jebkurš aizdevuma piešķiršanas gadījums ir ļoti individuāls – pie vieniem un tiem pašiem aizdevējiem un to noteikumiem, vienām un tām pašām personām un to situācijām rezultāts var atšķirties – kredīts var tikt atteikts vai arī tikt piešķirts, piemērojot dažādus, abām pusēm maksimāli izdevīgus nosacījumus, tāpēc vienmēr viennozīmīgi mēģiniet!

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE