Kredīts mājokļa remontam

0

Kas ir kredīt mājokļa remontam?

Aizdevums remontdarbu veikšanai ir kredīta veids, kurā klientam ir iespējams saņemt aizdevumu sava nekustamā īpašuma remontdarbu veikšanai, un, kā nodrošinājumu dodot pašu īpašumu, kurā tiks veikti šie remontdarbi. Mājokļa remontdarbiem ir gan funkcionāla gan vizuāla nozīme un tas nozīmē, ka šāda veida aizdevums var arī palielināt paša nekustamā īpašuma kopējo tirgus vērtību ne tikai uzlabot tā izskatu.

Kā šādu kredītu saņemt?

Kredītu mājokļa remontdarbu veikšanai iespējams saņemt piesakot to bankā vai pie kāda privātā aizdevēja, kas sniedz šādus pakalpojumus. Lai saņemtu kredītu vispirms mājokli ir nepieciešams novērtēt, lai kredītiestāde zinātu, kāda ir kopējā īpašuma vērtība un cik lielu aizdevumu klientam iespējams saņemt. Bankas parasti izsniedz aizdevumus līdz pat 90% no īpašuma tirgus vērtības, un tāpēc, ka pats īpašums tiek likts ķīlā, kredīta procentu likmes ir zemākas nekā īstermiņa aizdevumiem. Kad mājoklis ir novērtēts pie sertificēta speciālista (ko parasti varat pieprasīt arī no pašas kredītiestādes) tad jums jādodas ar šo novērtējumu un jāiesniedz kredīta pieprasījums, līdzi ņemot arī remonta tāmi un jūsu ienākumus apliecinošus dokumentu. Ja jūsu kredīta pieteikums tiek apstiprināts, tad jums atkal jādodas uz banku, bet šoreiz ir jānoslēdz kredīta līgums, kā arī ķīlas līgums, ja tāds ir nepieciešams. Pēc šo līgumu apstiprināšanas jums ir jādodas uz kādu no zemesgrāmatas nodaļām (vai interneta vietni www.zemesgramata.lv) un jāpiereģistrē hipotēka uz jūsu īpašuma.  Kad tas ir izdarīts jums vēl atliek arī apdrošināt jūsu īpašumu, kas ir viens no priekšnosacījumiem, lai saņemtu šo hipotēku kredītu mājokļa remontam. Kad visi iepriekš minētie dokumenti ir nokārtoti un visas darbība izpildītas, jūs dažu dienu laikā saņemsit iepriekš pieteikto kredīta summu, bet rēķinieties ar to, ka viss šis process var aizņemt pat vairākas nedēļas, jo tas ir gluži tāpat, kā saņemt hipotekāro kredītu, un kredītiestādes parasti vēlas visu nokārtot korekti un bez steigas!

Dokumenti, kas nepieciešami kredīta saņemšanai

Lai saņemtu šo nekustamā īpašu remonta kredītu klientam nepieciešams kredītiestādei iesniegt šādus dokumentus:
 • Kredīta pieteikums,
 • Nekustamā īpašuma novērtējums,
 • Dokumenti par kredītņēmēja pēdējo 6 mēnešu patstāvīgajiem ienākumiem,
 • Tāme par veicamajiem remontdarbiem un to izmaksām,
 • Dokumenti par īpašuma apdrošināšanu,
 • Kredītņēmēja pases kopija.
Ar šiem dokumentiem parasti ir gana lai saņemtu šo aizdevumu, tomēr nereti gadās situācijas, kad kredītiestādes pieprasa vēl arī citus dokumentus, kā izziņu no VID par saviem ienākumiem vai arī amatpersonu deklarāciju. Bet, konkrētāk par visu vajadzīgo jau jūs informēs pati kredītiestāde.

Kāpēc ņemt kredītu remontdarbiem?

Nu kad esam noskaidrojuši, kādā veidā un kas ir šis nekustamā īpašuma remontdarbu aizdevums atliek noskaidrot kāpēc tad īsti cilvēki izvēlas saņemt šāda veida pakalpojumu. Vispirms jau jāsaka, ka jebkurš īpašums nolietojas un arī nekustamais īpašuma, kā māja vai dzīvoklis, nav izņēmums un atjaunošanas darbi prasa naudu, kas uz sitiena cilvēkiem parasti nav. Kopumā visi šī kredīta ņemšanas veidi ir iedalāmi divās kategorijās:
 • Vizuālie remontdarbi – Visbiežāk cilvēki izvēlas veikt tieši vizuālos remontdarbus mainot tapetes, krāsojot griestus un iegādājoties jaunu iebūvējamo tehniku. Šī veida remontdarbi parasti ir visredzamākie un rada vis-paliekošāko iespaidu, bet to summas parasti nav tik lielas, kā tās kas tiek ņemtas otrajā kategorijā.
 • Funkcionālie remontdarbi – Šie remontdarbi sevī ietver visu, kas uzlabo mājokļa vērtību vai ieekonomē kādu no resursiem. Tie var būt:
  • Siltuma ekonomija – Logu, durvju vai radiatoru nomaiņa, siltuma cauruļu kā arī ārsienu, griestu vai grīdas nomaiņa vai siltināšana.
  • Skaņas izolācija – ārdurvju un logu nomaiņa, starpsienu izolācija.
  • Funkcionalitātes atjaunošana – Jumta nomaiņa, pagraba remontdarbi, kā arī mājas ārējā siltināšana vai jaunas siltumtrases izbūve.
  • Drošības uzlabošanai – elektrības tīkla atjaunošana, zibens novedēja izbūve utt.
Kā redziet, tad iespējas remontdarbiem ir bezgalīgas un katram īpašumam tās būs pavisam savādākas, bet izdevīgākie remontdarbi ir tie, kas ceļ paša īpašuma vērtību, kā, piemēram, plastmasas logu izbūve vai siltināšanas darbi, jo šie remontdarbi sevi atpelnīs daudz ātrākā laikā!

Ar ko šis kredīts ir labāks par cita veida aizņēmumiem?

Kredīts mājokļa labiekārtošanai vai remontdarbiem atšķiras no patēriņa kredītiem vai kredītlīnijām ar to, ka šim aizdevumam pats īpašums kalpo kā ķīla un līdz ar to kredītiestādes var piemērot daudz mazākus procentu maksājumus un ļaut jums ietaupīt naudu. Šie kredīti tiek izsniegti uz ilgu termiņu ( līdz pat 30 gadiem), kas nozīmē, ka to ikmēneša maksājumi var būt nelieli, pat, ja kopējā kredīta summa ir ievērojami lielāka, kā jūsu ikmēneša ienākumi.  
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE