Kredīts ar sliktu kredītvēsturi bez ķīlas

0

Ķīla

Ķīla ir materiāla vērtība, kas kalpo par nodrošinājumu jeb garantiju, ka gadījumā, ja debitors nav spējīgs atgriezt aizdevumu pilnā apmērā un laikā, kreditors ir tiesīgs savus investētos finanšu līdzekļus jeb kredītu atgūt, atņemot debitoram ķīlu un iegūstot to savā īpašumā. Ķīlas vērtībai ir jābūt lielākai par kredīta summu, lai, laikam ejot un mainoties kustamo un nekustamo īpašumu vērtībai, kreditors, aizdevuma vietā atsavinot kredītu, nezaudētu ieguldītos līdzekļus. Par ķīlu var kalpot gan kustamais, gan nekustamais īpašums, piemēram, māja, dzīvoklis, zeme, automašīna, dators, mobilais telefons, dārglietas, kā arī personas alga.

Kredīts bez ķīlas

Kredītu bez ķīlas iespējams iegūt tādās situācijās, ja jums ir kredītam atbilstoša maksātspēja jeb kredītspēja, ka arī nav sabojāta kredītvēsture, proti, jums nav kavētu vai nenokārtotu kredītsaistību. Protams, būtiski ir arī tas, vai jūs atbilstat banku vai nebanku kreditora prasībām un nosacījumiem, piemēram, vai jūs esat sasniedzis kreditora noteikto vecumu kredīta saņemšanai.

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Ja jums ir sabojāta kredītvēsture un slikta maksātspēja, jums ir iespēja aizņemties kredītu, piedāvājot kredītdevējam nodrošinājumu jeb ķīlu, kas kalpo par garantu, ka jūsu maksātnespējas gadījumā kreditors ir tiesīgs jūsu ķīlu iegūt savā īpašumā, tādējādi kompensējot jūsu aizdevumā investētos finanšu līdzekļus un neradot sev finansiālus zaudējumus.

Kredīts ar sliktu kredītvēsturi bez ķīlas

Ja jums ir sabojāta kredītvēsture un slikta maksātspēja, kā arī jums nav ķīlas, ko piedāvāt kā nodrošinājumu aizdevuma saņemšanai, vienīgā iespējamā opcija jūsu situācijā ir galvotāja jeb galvinieka nodrošināšana, proti, jums ir jāatrod persona, kas jūsu aizdevuma maksātnespējas gadījumā būs atbildīga par jūsu kredītsaistībām un turpinās veikt kredīta maksājumus kreditoram jūsu vietā. Tipisks piemērs šādā situācijā ir gadījums, kad, piemēram, 18 gadus veca persona vēlas saņemt kredītu – personai nav slikta kredītvēsture, taču ir slikta jeb kredītam nepietiekoša maksātspēja un tās īpašumā nav aizdevumam līdzvērtīga nekustamā vai kustamā objekta, ko varētu ieķīlāt. Bet šai personai ir maksātspējīgi vecāki, tāpēc viens no tiem var kļūt par sava bērna galvotāju kredīta saņemšanā un tā nomaksāšanā. Turklāt, bērnam nav obligāti jābūt apgādājamā statusam, lai kļūtu par tā galvotāju, jo par galvotāju var kļūt arī pilnīgi svešai, radnieciski nesaistītai personai, ja vien galvotājs un kredītņēmēja persona ir savstarpēji juridiski vienojušies par kredītsaistību izpildi. Iepriekšminētā situācijā, kad personai ir slikta kredītvēsture un tā kreditoram nespēj piedāvāt nekādu nodrošinājumu, proti, ne ķīlu, ne galvotāju, ir vērts konsultēties gan pie banku, gan pie nebanku kredītdevējiem, jo, kā rāda pieredze, šādām situācijām mēdz būt dažādi risinājumi – kredīts var tikt piešķirts, bet var arī netikt piešķirts, kas ir atkarīgs gan no kreditora banku vai nebanku kreditētāja statusa, gan no kredīta veida un aizdevuma apmēra, gan no to individuālajiem nosacījumiem attiecībā uz klientiem un to kredītiem.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE