Kredīti no 20 gadiem bez darba vietas

0

Lielākā daļa Latvijas kreditoru gan banku, gan nebanku sektorā izsniedz kredītus tikai tām personām, kas vecākas par 20 gadiem. Vēl tikai retais nebanku kreditors pieturās pie vecuma kritērija, kas ir 21 gads. Vai tas ir labi vai slikti? Uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt viennozīmīgi, jo katrs kreditors šo vecuma latiņu nosaka, balstoties gan uz kopējo pieredzi kreditēšanas jomā, gan uz savu personīgo pieredzi. Kredīta piešķiršanas vecuma kritērijs ir atkarīgs arī no vispārējās kreditora filozofijas un mērķiem – vai kreditoram rūp tikai peļņas gūšana, vai tomēr arī savu klientu nākotne, ja runājam par kredīta veiksmīgu atdošanu un kredītvēstures nesabojāšanu.

Kā noprotams, ja kreditors izsniedz aizdevumus personām, kas vecākas par 18 gadiem, tad tas aizdevumu piešķir arī 19 un 20 gadus vecām personām. Šādi banku sektora kreditori ir visas Latvijas komercbankas, kuras, visas kā viena, kredītus izsniedz sākot jau no 18 gadiem. Savukārt šādi nebanku sektora kreditori ir “Ondo.lv”, “CreditOn.lv”, “Credit24”, “Soho Credit”, “Vivus.lv”, “Open Credit”, “LatCredit”, “Finanza”, “Ātrais SMS kredīts”, “SMSCredit.lv”, “Mini Credit”, “ViaSMS.lv”, “InCREDIT GROUP”, “BIGBANK”, kā arī auto kredīta devēji “Mogo.lv”, “Vita Credit”, “Auto SOS Credit”, kas auto kredītu piešķir personām sākot jau no 18 gadu vecuma.

Kredīts bez darba vietas

Kad tiek izvērtēts, vai potenciālajam klientam piešķirt aizdevumu, tiek vērtēti galvenokārt divi aspekti – klienta kredītvēsture un maksātspēja jeb kredītspēja. Klienta maksātspēja ir atkarīgā no tā ienākumiem, to apjoma un regularitātes. Ja klienta ienākumu apjoms un regularitāte ir atbilstoši kredīta apjomam un termiņam, tad klientam ir kredītspēja. Ja cilvēkiem ir darbs, vairākumā gadījumu to ienākumus veido darba alga, bet, ja darba vietas nav, nav arī darba algas. Kā zināms, darba alga ir tikai viens no daudzajiem ienākumu veidiem. Jebkuram cilvēkam dažādos vecumos var būt arī tādi ienākumu avoti kā, piemēram, ziedojumi, vecāku vai citu labvēļu piešķirtie līdzekļi, honorārs jeb autoratlīdzība, apdrošināšanas atlīdzība, pensija, sociālie pabalsti, “aplokšņu alga”, kā arī citi avoti.

Ja kreditors potenciālā klienta izvērtēšanas procesā sev pieejamos informācijas avotos redz, ka tam nav darba vietas un darba algas, tiek meklēti citi informācijas avoti, kuri liecinātu par citiem personas ienākumu veidiem. Ja citu ienākumu apjoms un regularitāte ir atbilstošs potenciālā klienta vēlamajam aizdevumam, kreditoram nav attaisnojumu aizdevumu arī piešķirt. Ja kredītspējas apstākļos personai ir slikta kredītvēsture, kredīts var tikt atteikts. Faktiski sabojāta kredītvēsture ir lielākais šķērslis ceļā uz kredīta saņemšanu, taču, ja jāsalīdzina iespējas saņemt aizdevumu sliktas kredītvēstures situācijā pie banku un pie nebanku kreditētājiem, nebanku kreditētāji, it īpaši ātro kredītu devēji, visticamāk aizdevumu piešķirs, jo to finansiālais risks ir mazāks nekā banku kreditētājiem.

Kredīts no 20 gadiem bez darba vietas

Kā izriet no iepriekšminētā, 20 gadus vecai personai bez darba vietas ir lielas izvēles iespējas, kā saņemt aizdevumu. Atliek vien izvēlēties, vai kredīta aizdevējs būs banku vai nebanku sektora pārstāvis, un atbildīgi izvērtēt savu finansiālo stāvokli, balstoties uz savām aizdevuma vēlmēm un attiecīgo kreditoru piedāvājumu.

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE