Kopējas finanses?

0
Kad divi cilvēki ir iestājušies nopietnās attiecībās, tad, neatkarīgi no tā, vai tie ir precējušies vai nav, tiem jāsāk ir domāt par kopēja bankas konta veidošanu, un visas naudas apvienošanu, kā arī sākt kopā krāt naudu un kopīgi maksāt kredītus. Finanšu savienošana ir grūts solis, jo tas būtībā nozīmē, ka jūs esat pilnīgi kopā, un ja abi to vēlaties, tad šai savienošanai vajadzētu notikt bez problēmām. Bet, ja kāds no jums tā īsti nemaz nevēlas veidot vienotas finanses un vēlas būt savas naudas noteicējs, tad šis jautājums var būt visai sāpīgs. Kopējām finansēm divu tuvu cilvēkus starpā būtu jābūt pašsaprotamai lietai, tomēr tas, kā tieši jūs individuāli sakārtosit savas finanses būs jau jūsu pašu rīcībā. Katrs pāris ir savādāks un tas nozīmē, ka viena stratēģija nevar derēt dažādiem cilvēkiem, kur viens pāris labprātāk izvēlas kopīgi tikai krāt naudu un pārējo visu pirkt atsevišķi, tur otrs apvieno pilnīgi visu un vienam kontam pievieno 2 kredītkartes, lai abi cilvēki varētu maksāt no šī konta. Šī individuālā pieeja ir jāmāk atrast katram pašam, tāpēc jāsāk tikai eksperimentēt!

Pirmā lietas, kas jāsaplāno ir budžets!

Budžetam vajadzētu būt kā galvenajai lietai, ar ko jāsāk ir kopīga finanšu plānošana, jo neatkarīgi kā pirms šīs nodarbes jūs katrs savas finanses savaldījāt grožos, tagad vajadzētu izveidot pilnīgu sistēmu, lai abiem būtu skaidrs kur tiek tērēta nauda, kādās jomas vajadzētu ierobežot un kur var kaut ko ietaupīt. Nereti skatoties uz saviem tēriņiem neliekas, ka tur kaut kas nav kārtībā, bet kad partneris paskatīsies uz tiem, tad ātri vien ar objektīvu skatienu tiks atklātas labāks un sliktās budžeta puses. Vislabāk veidot budžetu ir tieši tā, kad mēneša sākumā vai arī algas dienā tiek nolikta nauda cik daudz abi kopā esat nopelnījuši, izdalīta visa nauda ieplānotajiem pirkumiem un tēriņiem, un atlikta vēl arī nauda neparedzētiem izdevumiem un arī individuāliem tēriņiem. Šādi sadalot savus naudas resursus ar tiem būs iespējams apieties daudz organizētāk un saprast kas tieši notiek ar šo naudu, kā tā tiek tērēta, un kā kādus no šiem naudas pelnīšanas procesiem var padarīt efektīvākus.

Pēc budžeta nāk Kredītu maksājumi!

Kad esat tikuši galā ar savu budžetu tad nāksies pieķerties abu partneru kredītu maksājumiem, to lielumam un būs jāmeklē iespējas, kā šos aizdevumus varētu ātrāk atmaksāt. Ja vienam no jums ir lielāki kredīt nekā otram un iepriekš ir ņemti bezprocentu kredīti vai cita veida aizdevumi, tad noteikti, nevajadzētu sākt par šādām lietām piekasīties un kopēji izplānojat, kā no kopējās naudas varēsit šos kredīta maksājumus veikt, kā arī, kā būtu iespējams

Un vis beidzot jāvienojas arī par iekrājumiem un to veidošanu!

Iekrājumi ir tie, kas veidos jūsu nākotni un tie, kas palīdzēs nopirkt lietas, kas ir nepieciešamas un ko jūs vēlaties, bet tos arī vajadzētu kārtīgi apdomāt, lai nerastos problēmas nākotnē, kad viens no partneriem ir iemaksājis iekrājumu kontā vairāk un pārmet par to!

Kāpēc jau gatavi budžeta plānošanas risinājumi nederēs?

Gatavi risinājumi nederēs, jo paņemot kādu izstrādātu aplikāciju diezin vai tā pilnībā palīdzēs jums, tāpēc labāk sākumā ir visu darīt uz papīra un tādā veidā censties uzskaitīt visu ienākošo un ejošo anudas plūsmu
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE