Kā nesatraukties par naudu?

0

Šķiet, nauda ir viens no tiem jautājumiem, kas cilvēkus uztrauc visvairāk, turklāt, pastāvīgi. Tas nav nekāds pārsteigums, jo mūsdienās nauda ir galvenais izdzīvošanas resurss, proti, par naudu mēs varam iegādāties visu to, kas ir nepieciešams dzīvošanai. Nav naudas – nav dzīves. Tieši šī iemesla dēļ cilvēki visu savu mūžu burtiski dzenas pēc naudas, jo tā ir dzīvības enerģija, kuras izsīkšana nav pieļaujama. Mēs visu savu dzīvi plānojam, organizējam un dzīvojam tā, lai pelnītu pēc iespējas vairāk naudas un varētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Tāpēc mēs uztraucamies par naudu.

Būtu jau lieliski, ja cilvēki, iegūstot daudz naudas, varētu beidzot dzīvot mierā un saskaņā, tomēr realitātē tā nav. Patiesība ir tāda, ka, jo vairāk cilvēks pelna, jo vairāk tas vēlas, un naudas atkal ir par maz. Veidojas tāds kā apburtais loks. Dzīve ir pilna reālu piemēru – cilvēkam var būt augsti un stabili ienākumi, tam var nebūt kredītu, tas var dzīvot savu līdzekļu robežās, tam var būt lieli naudas iekrājumi un pastāvīgi pasīvie ienākumi, tomēr tas tā vai tā uztraucas par savām finansēm.

Šķiet, gluži vienkārši nav iespējams uztraukties par naudu. Arī pašreizējā situācijā viss var būt lieliski, tomēr cilvēks noteikti bažīsies par savām finansēm nākotnē – kā mainīsies mana finansiālā situācija, kad es apprecēšos, kad man būs bērni, kad man būs jauns auto, kad man būs jauns mājoklis u.tml. Dažkārt šķiet, ka uztraukties par naudu nav nekas slikts, jo tas mums liek domāt par savu finansiālo situāciju tagad un atbilstoši tai kaldināt savus plānot nākotnē, tomēr patiesībā tas atņem ļoti daudz enerģijas. Tā vietā, lai to novirzītu tiešām svarīgām un aktuālām lietām, mēs to iztērējam domām, kas var arī nekad nenotikt.

Ja jūtat, ka arī jūs pārlieku daudz uztraucaties par naudu, sekojiet tālāk minētajiem ieteikumiem un jūsu uztraukums, iespējams, izgaisīs vai vismaz mazināsies.

1. Saprotiet, ka jūs savas finanšu problēmas pārspīlējat

Uztraukums ir dīvaina sajūta – šķiet, ka tas ir spējīgs pārspīlēt ikvienu problēmu. Uztraukumā ir ļoti viegli no mušas uzpūst ziloni. Atcerieties, ka pasaulē ir ļoti daudz cilvēku, kuriem tiešām nav naudas un kuru finansiālā situācija ir neapskaužama. Šķiet, ka šiem cilvēkiem jau sen vajadzētu būt sirmiem no uztraukuma, tomēr šie cilvēki neizskaidrojamu iemeslu dēļ neuztraucas par to, tāpēc arī jums nevajadzētu uztraukties.

2. Tā vietā, lai uztrauktos, domājiet, kā palielināt ienākumus

Ja jums ir laiks, lai uztrauktos, jums ir laiks arī tam, lai domātu par savu ienākumu palielināšanu. Turklāt, ne tikai domātu, bet arī reāli rīkotos, piemēram, atrastu papildus darbu vai kādu piedarbu. Skaidrs, ka šis ir viens no ieteikumiem, kuru vieglāk pateikt nekā izdarīt, tomēr, kā zināms, jo vairāk cilvēks dara, jo vairāk tas spēj izdarīt.

3. Atrodiet sevī pārliecību

Viens no uztraukuma iemesliem parasti ir pārliecības trūkums, konkrēti, mēs neesam pārliecināti par savām spējām pelnīt vairāk naudas. Kā lai atrod sevī pārliecību, jūs jautāsit. Pārliecība veidojas uz panākumu pamata, bet panākumi savukārt rodas no darbības, tāpēc nebaidieties un izmēģiniet savus spēkus dažādās lietās. Ja arī kaut kas neizdodas, kā jūs vēlētos, mācieties no tā un mēģiniet vēlreiz.

4. Pievērsiet uzmanību savai darba vietai

Nav noslēpums, ka arī darba vietai ir liela nozīme tajā, vai jūs uztraucaties par naudu vai arī jūs jūtaties droši par to. Vai jūsu kolēģi motivē jūs strādāt labāk? Vai jūsu priekšnieks sniedz pietiekošu atbalstu? Ja atbilde uz šiem jautājumiem ir “nē”, visticamāk, kaut kas nav kārtībā. Lai vai kā, nekādā gadījumā nedomājiet, ka jūs nevarat atrast citu darbu, jo jūs noteikti to varat. Ja jūs esat ieguvis šo darbu, jūs varat iegūt arī citu darbu.

5. Uztraukums patiesībā ir labs

Neliels uztraukums patiesībā ir pat nedaudz veselīgs. Tas ir tas, kas liek mums tiekties uz kaut ko labāku. Tas ir tas, kas liek mūsu enerģijai darboties noteiktā virzienā. Pareizi izmantojot uztraukumu, ir iespējams uzlabot savu darba ētiku un kļūt par vēl labāku darbinieku nekā iepriekš, paverot sev ceļus uz izaugsmi un līdz ar to arī uz lielāku labklājību.

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE