Kā mēs varētu uzlabot ātros kredītus?

0
Ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi un visa šī īstermiņa aizņēmumu nozare pamatā balstās uz sociāli mazāk nodrošināto cilvēku grupu, un tādā veidā piesaistot un paturot pie sevis šādus cilvēkus, no viņiem iegūst lielus naudas līdzekļus. Parastie ilgtermiņa kredīti aprasti tiek izsniegti ar ilgāka termiņa saistībām, cerot uz abpusēju gan kreditora gan debitora sadarbību, viens otram sniedzot to, ko otra puse vēlas. Kreditors saņem procentu maksājumus, bet debitors saņem lielu naudas summu, par ko iegādāties automašīnu nekustamo īpašumu vai cita veida preces un pakalpojumus. Bet pretēji šiem ilgtermiņa kredītiem īstermiņa kredītiem ir pavisam cits biznesa modelis un tie ir nevis domāt ar ilgtermiņa nodomu bet gan īstermiņā, domājot tikai par to, kā iztikt tieši šinī brīdī un nedomājot par nākošo mēnesi, kad visticamāk atkal būs jāaizņemas. Ja cilvēks saņem ātro kredītu un garantē, ka nākamajā mēnesī viņš šo kredītu atmaksās, tad nākamā mēneša beigās, kad nauda būs atmaksāta būs uzradies naudas robs, ko var aizvietot tikai ar vēl vienu aizņēmumu. Šādā veidā kreditori cilvēkus piesaista nevis abpusēja labuma bet gan pirmās nepieciešamības pēc, jo cilvēks bez šī aizdevuma nemaz vairs nespēj izdzīvot.

Augsts risks – augsta atdeve

Šādi ātro kredītu pakalpojumi protams ir riskanti gan pašiem kreditoriem gan arī debitoriem, bet nauda, ko uzņēmumi var iegūt no saviem klientiem procentu formā ir fenomenāli lielā tāpēc arī šajā industrijā konkurence ir lielāka, kā jebkurā citā nozarē, un kapitāls no investoriem šinī jomā ieplūst galvu reibinošos ātrumos. Sākumā, kad industrija vēl bija jauna, kreditoriem pat nevajadzēja licences, un tad kurš katrs ar dažiem tūkstošiem liekas naudas varēja atvērt šādu uzņēmumu, bet pēc nozares pašregulācijas un valdības iejaukšanās nu tas vairs nav tik vienkārši un pēc likuma ir noteikts, ka uzņēmumiem ir jābūt vairākiem simtiem tūkstošu pamatkapitālam, kā arī licences cenas ir visai ievērojamas.

Ko mēs varam izmainīt?

Protams, ka ikvienā industrijā, kur iespējas nopelnīt ir tik lielas būs daudz konkurences un cilvēki bariem centīsies no šīs nozares nopelnīt, bet kaut kas ir lietas labā jādara, jo aizvien vairāk ir dzirdami nostāsti par to, ka jaunieši iekuļas šādās parādsaistībās un nespēj izkulties. Manuprāt mums vajadzētu padomāt par tiešām nopietnu finanšu izglītību, kā arī par ilgtermiņa kredītu plašāku pieejamību, lai cilvēkiem nebūtu jāķeras pie šāda veida aizdevumiem ar lielajiem procentu maksājumiem. Tas, ka tu saproti, ka šādus ātros kredītus vajadzētu ņemt tikai ārkārtas gadījumos nenozīmē, ka arī citi to saprot un tāpēc par šo tēmu vajadzētu vairāk padomāt jau valdības līmenī. Šādu pakalpojumu aizliegšana arī nelīdzēs, jo vienmēr uzņēmēji atradīs iespēju, kā likumu apiet, tāpēc jāķeras šai problēmai klāt ir no pavisam cita skatpunkta nevis no šādas aizliegšanas!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE