Kā izturēties pret kredītsaistībām?

0
Kredīts un aizdevumi kā tādi ir tā lieta, bez kuras mūsdienās iztikt būs pagrūti, jo, lai gan cik stipri tu gribētu nopirkt sev jaunu dzīvokli un mašīnu bez kredīta to izdarīt būs ļoti pagrūti. Kredītam ir jābūt nevis kā slogam, bet gan kā iespējai uzlabot savu nākotni, un tāpēc ņemot kredītu par to tieši tā arī ir jādomā. Protams, ka tev nav jābūt priecīgam maksājot kārtējo mēneša maksājumu par šo kredītu, bet nevajadzētu arī būt pārlieku slikti noskaņotam, jo kredītu taču ņēmi tu, lai uzlabotu savu dzīvi nevis, lai to pasliktinātu, un par to arī var atļauties samaksāt nelielus procentus aizdevējam, kas tev izsniedz šādu kredītu.

Saproti, kam tieši tu ņēmi kredītu

Bieži vien maksājot kārtējo auto kredīta maksājumu vai bankai novelkot automātisko kredīta summu par tavu mājokļa kredītu tu vari būt sarūgtināts, taču tev vajadzētu atcerēties, kā šie aizdevumi ļauj tev dzīvot siltā mājoklī un katru rītu automašīna tev dod iespēju ar komfortu doties uz darbu, lai tu varētu nopelnīt naudu, ko maksāt par šo mašīnu un mājvietu. Ilgtermiņa kredīti parasti ir izdevīgi, jo to procentu likmes ir visai mazas un tie ļauj iegādāties tādas lietas, par kuru sakrāšanu tev nāktos tikai sapņot. Protams, ja tu esi ņēmis aizdevumu izklaidēm, vai ātro kredītu ar sabojātu kredītvēsturi, tad brīdī, kad tie ir jāatmaksā, tev nerodas sajūta, ka nauda tika iztērēta lietderīgi, bet tev jāsaprot, ka tajā brīdī, kad tu šo aizdevumu saņēmi tu domāji, ka tas ir nepieciešams, tāpēc labāk padomā, kā nākotnē šādas situācijas nepieļaut nevis, nosodi sevi par pagātnes kļūdām. Mēs taču visi augam un attīstāmies, mācoties no savām kļūdām, tāpēc labāk ir saprast, ko tu izdarīji nepareizi nevis sevi mocīt ar pārmetumiem.

Nemitīgi pārskati savu kredītu

Ar kredītu ir jāizturas tāpat, kā ar sievietēm, jo ar to ir nemitīgi “jāčubinās” vai tā teikt jāpievērš tam uzmanība. Kredīta nemitīga pārskatīšana ļaus tev izdomāt variantus, kā to ātrāk atmaksāt, samazināt tā procentu likmes vai vienkārši motivēs tevi strādāt vairāk, lai tu varētu ātrāk tikt no tā vaļā. Es parasti saviem klientiem iesaku pārskatīt kredīta apjomu reizi mēnesī un tā kārtīgāk pieķerties kredīta plānošanai vienu reizi pusgadā. Pus gads būs pietiekošs laika posms, lai ilgtermiņa kredītam redzētu tā pamatsummas samazināšanos un arī pietiekošs laiks, lai redzētu kādas izmaiņas ir notikušas finansu tirgos, vai bankas piedāvājumos. Vienmēr ir iespējams kredītus pārfinansēt, samazināt termiņu, atmaksāt vairāk par minimālo summu vai vienkārši mēģināt samazināt procentus runājot ar bankas pārstāvjiem. Ja tu pievērsīsi uzmanību saviem parādiem, tad tos noteikti spēsi atmaksāt ātrāk un ilgtermiņā ietaupīsi naudu.

Uztver aizdevumus, kā investīcijas

Jebkuru kredītu vajadzētu uztvert, kā investīcijas savā nākotnē. To it sevišķi labi var redzēt tieši studiju un hipotekārā kredīta gadījumā, kad saņemot šo aizdevumu tu iegūsti izglītību vai īpašumu. Iegūstot izglītību, tu nākotnē varēsi iegūt labāku darba vietu, bet īpašumu tu varēsi tālāk izīrēt, pārdot, vai izmantot, bez ikmēneša kredītu maksājumiem. Kredītam būtu jābūt tam, kas ļaus tev jau tagad sākt dzīvot mazliet labāk, nekā tas bija pirms tam, neprasot no tevis tik lielus resursus. Protams, vienmēr būtu labāk naudu iekrāt un tad nopirkt kāroto, bet ne visiem tas ir pa spēkam un šeit talkā nāk kredītsaistības!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE