Iemesli, kāpēc nevajadzētu ņemt ātros kredītus

0

Kredīts un kredītu ņemšana nav noderēt dažādās ārkārtas situācijās, bet ja tas tiek darīt pārāk bieži un pat tad, kad īsti nav ārkārtas situācija, bet vienkārši dzīvē gadās mazas grūtības vai arī mazliet pietrūkst naudas, tad noteikti šī kredītu ņemšana nav nekas pozitīvs. Tieši tāpēc daudzi cilvēki ieslīgst ātro kredītu slazdos un nespēj atbrīvoties no šiem kredītiem. Kad tev jau ir vairāki aizdevumi un tu nespēj tos atmaksāt, tad tev atliek domāt, kā ietaupīt un samazināt savus tēriņus, lai pēc iespējas ātrāk varētu šos aizdevumus atmaksāt. Bet kamēr vēl neesi nonācis šādā situācijā vajadzētu izlemt kādās situācijās vajadzētu un kādās nevajadzētu ņemt kredītus. Tieši tāpēc šodien izveidosim sarakstu ar iemesliem, kāpēc nevajadzētu ņemt kredītus, lai pēc tam tu varētu izlemt tās situācijas, kad tad kredītu ņemšana būtu pieņemama, un kad tieši pretēji to nevajadzētu darīt nekādā gadījumā:

  • Lielie procentu maksājumi – Pirmais un vislielākais iemesls, kāpēc nevajadzētu ņemt ātros kredītus ir tas, ka šiem īstermiņa aizdevumiem procentu maksājumi ir pat līdz 10 reizēm lielāki nekā patēriņa kredītiem un cita veida ilgtermiņa aizdevumiem. Ātro kredītu kompānijas šiem īstermiņa aizdevumiem uzliek patiešām lielus procentus un tie ir pat līdz 10% mēnesī kas nozīmē, ka aizņemoties 100 Eiro uz vienu mēnesi jums būs jāatdod 110 Eiro, kur pretī ņemto ilgtermiņa kredītus procentu maksājumi parasti ir zem 10% gadā, kas nozīmē, ka aizņemoties uz mēnesi tos pašus 100 Eiro būs jāatdod tikai 101 Eiro. Šos procentu maksājumus ātro kredītu kompānijas skaidro ar īsajiem termiņiem un nespēju atpelnīt kredītu izsniegšanu, bet patiesībā šie uzņēmumi strādā ar milzīgām peļņām un visa šī nauda nāk tieši no kreditoriem šo procentu formā.
  • Ātrie atmaksas termiņi – Nākamais iemesls, kāpēc nevajadzētu ņemt šos īstermiņa kredītus ir tas, ka tie ir jāatdod 30 dienu laikā, kas bieži vien ir krietni vien par ātru, lai paspētu šo naudu nopelnīt vai citādā veidā iegūt. Ilgtermiņa kredīti parasti tiek ņemti uz vairākiem mēnešiem vai pat gadiem, bet šie ātrie kredīti ir jāatmaksā 30 dienu laikā. Šie īsie termiņi ir vainīgi pie daudziem, laikā neatmaksātiem kredītiem, un kreditoriem tas ir ļoti izdevīgi, jo tiek ieturēti soda procenti, kas nozīmē lielāku peļņu!
  • Mazās aizņēmuma summas – Īstermiņa privātie kreditori izsniedz summas, kas parasti nepārsniedz 500 Eiro, un ar šādu summu nosegt lielākus maksājumus parasti ir grūti. Ja kredīts tiek ņemts līdz 100 Eiro, tad, vai tiešām nav iespējams mazliet ietaupīt vai arī kaut ko no sev piederošajām precēm pārdot, lai savādāk iegūtu šo naudu? Ātrie kreditori izsniedz pietiekoši mazas summas, lai tās nebūtu jāatmaksā vairākos mēnešos, bet klinti, parasti, izvēlas summas, kas ir par lielu, lai tās spētu laicīgi atmaksāt, tāpēc tie nonāk parādnieku sarakstā un papildus parastajiem procentu maksājumiem tiek piemēroti arī soda procenti.
  • Soda procenti – Ātrie kreditori klientiem, kas kredītu laikā neatdod ietur milzīgus soda procentus, kas arī var sasniegt līdz pat 100% gadā, un, ja šie soda procenti tiek pievienoti klāt jau tā lielajiem procentu maksājumiem, tad kopējā summa, kas jāatdod aug pēc ģeometriskās progresijas apmēriem un dažu mēnešu laikā dubultosies!
  • Privātie aizdevēji – Īstermiņa aizdevumus, jeb tautā tā sauktos ātros kredītus izsniedz tikai privātās kompānijas, jo bankas baidās sabojāt savu reputāciju klientu slikto atsauksmju dēļ. Šie privātie kreditori ne vienmēr piekopj labu uzņēmējdarbības praksi un tādēļ ir jābūt ļoti uzmanīgam pie no kāda uzņēmuma tad šī nauda tiek ņemta.
  • Saņemšanas vieglums – Ātro interneta kredītu saņemšana ir ļoti viegla un pakalpojumi, kā SMS kredīts vai arī bezmaksas kredīts padara šos aizdevumus vēl pieejamākus, kas savukārt liek aizņemties cilvēkiem, kam pat tā īsti šos aizdevumus nevajag. Mums visiem, taču, rodas situācijas, kad pietrūkst mazliet naudas, un ja nepārtraukti mēs tiekam bombardēti ar ātro kredītu reklāmām, tad daļa no mums nenoturēsies un paņems šos kredītus tieši tāpēc, ka tas ir tik viegli.
  • Nākotnes sabojāšana – Kā jau ikvienam kredītam arī īstermiņa aizdevumiem, paņemot tos, pa lielam tiek sabojāta jūsu nākotne, jo jūs tērējat naudu, ko vēl nesat nopelnījuši un šī nauda agrāk vai vēlāk būs kredītiestādēm jāatdod, tāpēc labāk būtu šajās kredītsaistībās neiesaistīties pat tad, ja tas tiešām ir nepieciešams.
  • Pieradums pie kredītiem – Un visbeidzot bieži ņemot ātros kredītus pie tiem ir iespējams viegli pierast un tad katrs mazliet lielāks pirkums tiks veikts tieši ar šo kredītu palīdzību, nevis sakrājot naudu, kā tam patiesībā vajadzētu būt. Kad reiz esi sācis ņemt kredītus pie tiem ir ļoti viegli pierast, jo ieguvums ir tūlītējs, un naudas jāatmaksā būs tikai nākotnē.
Ceru, ka šie padomi jums palīdzēs saprast, kad vajadzētu un kad nevajadzētu ņemt šos ātros kredītus, un patiesība ir tāda, ka tie būtu jāņem tikai patiešām nopietnās situācijās, kad ir dzīvības vai nāves scenārijs un bez naudas vienkārši iztikt nav iespējams.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE