Auto kredīts ar sabojātu kredītvēsturi

0

Gadījumā, ja cilvēkam ir sabojāta kredītvēsture, viens no veidiem, kā bez sarežģījumiem pie kreditora iegūt kredītu, ir lūgt aizdevumu pret nodrošinājumu jeb ķīlu, savu kustamo vai nekustamo īpašumu, kas nereti ir tieši auto. Situācijā, kad tiek ieķīlāta automašīna, lai pretī par to saņemtu aizdevumu, šis aizdevums tiek saukts par auto kredītu jeb kredītu pret auto.

Ķīla ir garantija tam, ka, ja gadījumā jūs nespēsit kreditoram atdot aizdevumu, kreditors būs tiesīgs jums šo ķīlu atņemt, padarot to par savu īpašumu, tādējādi kompensējot jūsu kredīta neatgriezto summu. Tieši tāpēc arī Auto kredītu izsniedzēji piedāvā saviem klientiem kredītus ar negatīvu kredītvēsturi!

Auto kredīts ir viens no izdevīgākajiem kredītu veidiem kā debitoram, tā arī kreditoram. Šī kredīta gadījumā debitors var turpināt lietot savu auto, iegūt aizdevumu apmērā, kas ir līdz pat 90% no auto tirgus vērtības, kā arī tam ir mazāki procentu maksājumi. Savukārt kreditors šī veida kredītu var izsniegt arī tiem klientiem, kuriem ir negatīva kredītvēsture, tādējādi paplašinot savu klientu loku, kā arī kredīta neatgriešanas gadījumā garantējot savas investētās naudas atgūšanu, atņemot klienta auto.

Auto kredītam ir vairāki pozitīvi aspekti, ja to salīdzina ar citiem kredīta veidiem.

  • Pirmkārt, jums ir iespēja saņemt tādu aizdevuma summu, kas ir pielīdzināma auto tirgus vērtībai, tāpēc, jo dārgāks ir jūsu auto, jo lielāku aizdevuma summu jums ir iespējams saņemt, taču tomēr pastāv aizdevuma summas ierobežojums – 500 līdz 20000 EUR.
  • Auto kredīta procentu maksājumi ir mazāki nekā, piemēram, ātro vai citiem īstermiņa kredītu sniedzējiem.
  • Kreditors var atļauties piešķirt klientam mazāku GPL jeb gada procentuālo likmi, jo kreditora risks zaudēt investētos finanšu līdzekļus, pateicoties auto ķīlas esamībai, ir samazināts.
  • Auto kredītu ir iespējams saņemt jau no 18 gadu vecuma uz kredīta atgriešanas laiku līdz 6 gadiem jeb 72 mēnešiem.

Lai saņemtu auto kredītu, ir jābūt izpildītiem vairākiem priekšnosacījumiem. Kā jau minēts, kredītņēmējam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, jābūt Latvijas valsts rezidentam, jābūt ieķīlājamā auto īpašniekam. Kredītņēmējam ir jāsamaksā līguma noformēšanas maksa 1,5% apmērā no kopējās kredīta summas, bet ne mazāk kā 50 EUR, kā arī CSDD jāsamaksā auto pārreģistrēšanas maksa līdz 30 EUR, reģistrējot to kā komercķīlu. Runājot par automašīnas priekšnosacījumiem, tā nedrīkst būt vecāka par 20 gadiem, tai ir jābūt izietai valsts tehniskajai apskatei, jābūt apdrošinātai ar OCTA un KASKO, ja tās vērtība ir lielāka par 5000 EUR, kā arī tai nedrīkst būt citas kredītsaistības.

Auto ieķīlāšanas process sākas ar pieteikuma aizpildīšanu, kurā tiek norādīti personas un auto dati. Pēc tam pieteikumu izvērtē kreditors, novērtējot auto vērtību, kā arī personas maksātspēju, pēc tam izveidojot speciālu piedāvājumu, kurā tiek norādīta iespējamā aizdevuma summa un tās procentu maksājumi. Ja kreditora piedāvājums ir apmierinošs, ir jādodas uz jebkuru no kreditora filiālēm, jāparaksta iepriekš sagatavots līgums, pēc kura parakstīšanas tiek izsniegta pilnvara, kas jāiesniedz CSDD. Uzrādot pilnvaru CSDD, notiek auto pārreģistrācija, pēc kuras par auto īpašnieku kļūst kreditors, bet par auto turētāju kļūst kredītņēmējs. Pēc pārreģistrācijas veikšanas un tās apstiprinājuma saņemšanas kreditors ieskaita aizdevuma summu klienta kontā.

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE