Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi bez darba vietas

0

Ikviena kredīta veida aizņemšanās gadījumā gan banku, gan nebanku sektora kreditori izvērtē potenciālā klienta kredītvēsturi – tas ir obligāts un neatņemams process, kas kreditoriem sniedz iespēju izvairīties no nelojāliem un neizdevīgiem klientiem, proti, tādiem klientiem, kas no kreditora aizņemas aizdevumu, taču vēlāk nespēj to atmaksāt, tādējādi radot kredītdevēju kompānijai finansiālus zaudējumus. Finansiāli zaudējumi rodas pat tādā gadījumā, ja klients ir nedisciplinēts maksātājs, proti, regulāri kavē kredītmaksājumus. Iepriekš aprakstītie klienti tādējādi bojā savu kredītvēsturi.

Kā iepriekš minēts, ar kredītvēstures izvērtēšanu nodarbojas gan banku, gan nebanku kreditori. Vieni no nebanku kreditoriem ir ātro kredītu devēji, kuri mūsdienās ir lielā skaitā, kā arī to izmantoto pakalpojumu skaits ir milzīgs. Faktiski varētu teikt, ka ātrie kredīti uz doto brīdi ir viens no populārākajiem kredītu veidiem Latvijā. Kā izpētīts, gandrīz katram trešajam debitoram ir slikta kredītvēsture, kas vairākumā gadījumu ir radusies tieši ātro kredītu izmantošanas rezultātā, jo ātrie aizdevumi ir pieejamāki, ātrāk un ērtāk iegūstami, proti, nereti ātro kredītu devēji, atšķirībā no banku vai cita veida nebanku kreditoriem, potenciālo klientu kredītvēsturi nevērtē tik skrupulozi, tā teikt, uz daudzām lietām “piever acis”, piemēram, uz atsevišķiem, sliktu kredītvēsturi veidojošiem faktoriem, un tādā veidā sniedz kredītus arī ar sliktu kredītvēsturi.

Viens no kritērijiem, kas tiek vērtēts kredītvēsturē, ir potenciālā klienta kredītspēja jeb kredīta maksātspēja. Maksātspēja veidojas no ienākumiem, kas vairākumā gadījumu veidojas no darba algas, bet, ja darba vietas nav, nav arī darba algas, kas samazina klienta maksātspēju. Šādā gadījumā kreditorus sāk mākt bažas, ka klients nespēs atmaksāt aizdevumu, un sāk apšaubīt kredīta izsniegšanu šādam klientam. Taču, kā zināms, ienākumus neveido tikai darba alga. Ienākumus var veidot arī, piemēram, vecāku vai citu labvēļu piešķirtā nauda, ziedojumi, pensija, sociālie pabalsti, autoratlīdzības jeb honorārs, “aplokšņu” alga, ienākumi no īpašuma īres, apdrošināšanas atlīdzības, ienākumi no privāto pensiju fondu iemaksām un citi ienākumu veidi. Ja kreditori kredītvēstures izpētes procesā atklāj, ka jums nav darba vietas un attiecīgi darba algas, bet ir citi ienākumu avoti ar pietiekošiem un regulāriem ienākumiem, kreditors jums, visticamāk, piešķirs aizdevumu. Šiem alternatīvajiem ienākumiem ir jābūt tik regulāriem, lai jūs spētu veikt ikmēneša maksājumus, kā arī tādā apmērā, lai jūs pilnībā spētu nosegt aizdoto kredītu.

Tā kā, kā jau minēts, ātro kredītu devēji biežāk par banku kredītdevējiem izsniedz kredītus klientiem, kuriem ir slikta kredītvēsture, un kuriem nav darba vietas, vai uz klientu ir attiecināmi abi šie kritēriji, ātrais kredīts ir viens no piemērotākajiem kredīta veidiem tiem cilvēkiem, kas ir pamanījušies sabojāt savu kredītvēsturi, kā arī ir palicis bez pastāvīgas un oficiālas darba vietas. Pirms aizdevuma ņemšanas ikvienam nepieciešams rūpīgi novērtēt gan banku, gan nebanku kredītdevēju piedāvājumus, kā arī izvērtēt savas personīgās spējas un iespējas šo aizdevumu atmaksāt!

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE