Aizņēmums svētku laikā

0
Kredīts, jeb naudas aizņemšanās ir atbildīgs solis, un to nekad un nekādos apstākļos nevajadzētu sasteigt, bet ir gadījumi, kad tēriņi ir neizbēgami un vienīgā izeja ir tieši šī aizdevuma jeb kredīta saņemšana. Viena no šādām situācijām ir dažādu svētku svinēšana, nav nozīmes, vai tie ir Ziemassvētki, Līgo, Lieldienas vai jūsu Dzimšanas diena, visas šīs dienas parasti tiek svinētas, un mums visiem taču prasās atpūsties pēc sūri grūti strādātā darba. Kredītu ņemšana, lai svinētu svētkus ir ļoti pikants temats, un uz to var skatīties gan no vienas puses, ka tas ir bezjēdzīgi, gan no otras puses, ka katram taču vajag atpūsties un pat tad, ja tas ir jādara ar kredīta ņemšanu. Protams, ja tiek ņemts aizņēmums, to vajadzētu darīt “skaidrā prātā” un nevajadzētu šo lēmumu sasteigt bet gan vairākas reizes apdomāt un tikai tad tiešām pieteikt šo kredītu. Lai katrs no mums varētu veiksmīgi šos svētku kredītus atmaksāt, mums ir jāievēro daži pamatnosacījumi, kuri pasargās mūs no neapdomīgas kredītu ņemšanas un nākotnes sekām, kas saistītas ar šo lēmumu. Ja ir iespējams neņem kredītu – Pirmais, par ko nemaz nevajadzētu tā īsti runāt ir tas, ka, ja ir kaut mazākās iespējas, tad kredītu ņemt nevajadzētu. Mēs taču varam svinēt svētkus arī taupīgi nopērkot vai vēl labāk paši uzcepot torti vai kādu mājās gatavotu picu un draugu lokā kopā pasēžot. Ne vienmēr ir vajadzīgas greznas ballītes, kad tiek aicināti desmitiem draugi un tiek klāts svētku galds, kā arī īrēta pirts vai cita saviesīgiem pasākumiem paredzēta vieta. Lai kredītu nebūtu jāņem, protams, vajadzētu jau iepriekš ieplānot šāda veida pasākumus, un atlikt naudu priekš katra no tiem, un tikai ar šādu apdomīgu budžeta veidošanu būs iespējams svinēt svētkus ar vērienu neņemot kredītus. Protams, ne vienmēr un ne visi no mums plāno budžetu tāpēc daudzi, tomēr, izvēlas aizņemties, un, ja tas tiek veikts apdomīgi tur nekā slikta nav, bet pirms tiek izdarīts galējais lēmums jāievēro šādi kritēriji:
  • Apdomājiet vai aizdevums jums tik tiešām ir vajadzīgs – Bieži vien impulsa un labo emociju vadīti mēs varam sastrādāt diezgan muļķīgas lietas, un ar kredītiem situācija ir tieši tāda pati. Ja aizņēmums tiek ņemt neapdomājot vai tas tiešām ir vajadzīgs, tad nākamajā dienā sajūta var būt briesmīga, jo tu pēkšņi attopies, ka nemaz taču tik lielu ballīti rīkot nevajadzēja un varēja iztikt ar kaut ko krietni pieticīgāku.
  • Izvērtējiet aizdevuma sekas – Ja jūs tomēr izlemjat, ka kredīts ir jāņem, tad vajadzētu padomāt par to, kādas sekas šis aizdevums atstās uz jūsu nākotnes budžetu. Ja jūs ņemat ātro kredītu tad tas jums būs jāatdod 30 dienu laikā, un tas nozīmē, ka tas tiks ņemts no jūsu nākamās algas. Bet vajadzētu arī padomāt par to laiku, kas sekos pēc algas, jo pēc kredīta atmaksas alga būs daudz mazāka un tādējādi jums izdzīvot būs vēl grūtāk, un var nākties ņemt vēl vienu kredītu, līdz nākamajai algai.
  • Vai jūs esat 100% drošs, ka spēsit atmaksāt kredītu – Nākamais jautājums, kas sev jāuzdod ir tas, vai tu būsi spējīgs aizņēmumu atdot pilnībā noteiktajā laika intervālā. Ja atbilde ir “varbūt” vai “tad jau izdomāšu”, tad noteikti, ka kredītu ņemt nevajadzētu, bet ja tev ir plāns, kā aizdevumu atdot, tad kredīta ņemšana jau ir daudz drošāka.
  • Padomājiet, vai jūs būtu gatavs atmaksāt pagājušajā mēnesī ņemtu kredītu – Iedomājieties šādu situāciju, ka jūs pagājušajā mēnesī būtu izlēmuši ņemt tieši tādu kredītu, kā vēlaties ņemt šodien. Vai jūs būtu gatavs daļu no šī mēneša ienākumiem atdot bankai par to, kas notika pagātnē? Bieži vien cilvēki neaizdomājas, un liekas, ka nākotnē viss būs daudz rožaināk, un tieši šādu aplamu pieņēmumu pēc tiek ņemti kredīti pat tad, kad tas nav vajadzīgs.
  • Cik lielu kredītu ņemt – Pēc tam, kad iepriekšējie četri punkti ir izvērtēti vajadzētu padomāt par to, cik lielu aizņēmumu ņemt. Ja jūs rīkojat ballīti savai dzimšanas dienai vai aŗi vēlaties nosvinēt darba vietas maiņu, tad šāda pasākuma izmaksas var būt no dažiem desmitiem līdz pat vairākiem simtiem Eiro. Tieši tāpēc vajadzētu apdomāt to, cik lielu kredītu tu būsi gatavs atmaksāt no savas nākamās algas vai arī ņemto ilgtermiņa kredītu ilgākā laika posmā.
  • Uz cik ilgu laiku izvēlēties šo aizdevumu – Ja jūs vēlaties ņemt kredītu, tad ir jāizvēlas arī laika intervāls uz cik ilgu laiku jūs ņemsit šo kredītu. Ja jūs ņemat mazu summu, tad noteikti prātīgāk ir saņemt īstermiņa kredītu, bet, ja summa ballītei ir lielāka, tad, iespējams jāapsver patēriņa kredīts vai cita veida ilgāka termiņa un mazāku procentu aizdevums.
Ja pēc visiem šim jautājumiem un apsvērumiem tomēr izvēlies ņemt kredītu, galvenais esi uzmanīgs un nenotērē naudu lieku, bet tieši tāpēc, ka šī nauda tiek ņemta priekš svētku svinēšanas, tad tiešām iztrakojies tā kārtīgi, jo nauda, par ko tu atpūties nākotnē agri vai vēlu būs jāatmaksā, un kad nākotnes tu atmaksās šo kredītu, lai viņam vismaz ir ko atcerēties!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE