Aizliedz sev aizņemties ātros kredītus jeb iesniegums par kredītu neizsniegšanu

1
Nav noslēpums, ka liela daļa patērētāju, vienu reizi veiksmīgi aizņemoties īstermiņa kredītu, vēlas to aizņemties atkal un atkal. Viss ir kārtībā un ir labi, ja aizdevums regulāri un veiksmīgi arī tiek atgriezts. Problēmas sākas brīdī, kad aizdevuma atmaksa tiek kavēta vai vispār pārtraukta, ievelkot kredītņēmēju nepatīkamā parādu jūgā, sabojājot tā kredītvēsturi un liedzot vai vismaz kavējot jebkāda aizdevuma saņemšanu nākotnē. Lielai daļai patērētāju aizdevumu izmantošana ir kā atkarība, līdzīga azartspēlēm, kas, kā jau jebkura atkarība, ne pie kā laba nenoved, proti, noved tikai pie finansiāliem zaudējumiem. Laikus apzinoties šo problēmu, ir iespēja sevi ierobežot un atturēt no šīs atkarības, iesniedzot iesniegumu par kredītu neizsniegšanu. Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija jeb LNKA starptautiski atzītu labās prakses standartu ieviešanas un atbildīgas aizņemšanās veicināšanas nolūkos kopā 2013. gada 18. marta nodarbojas ar sistēmas realizēšanu, kurā kredītņēmējs ar iesnieguma palīdzību pats sevi var iekļaut sarakstā, uz kuru balstoties kredītdevējs noteiktu laika periodu nevar tam izsniegt kredītu. Iesniegums, ja reiz aizpildīts, kļūst neatsaucams un, balstoties uz kredīņēmēja izvēli, ir spēkā vien, divu vai trīs gadus. Šīs iespējas izstrādāšanas mērķis, ir to kredītņēmēju pasargāšana, kuriem ir grūtības ar personīgo finanšu plānošanu un pretošanos finansiāliem kārdinājumiem. Šī iespēja sniedz iespēju patērētājam pastāvīgi un patstāvīgi pasargāt sevi pret nesaprātīgu un vieglprātīgu aizņemšanos. Iesniegumā ir jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, faktiskās dzīves vietas adrese, jāatzīmē, uz kuriem LNKA biedriem jeb nebanku kredītdevējiem šis aizliegums attiecas, jāatzīmē, uz cik ilgu laiku, proti, vienu, divus vai trīs gadus šis aizliegums ir spēkā, jānorāda iesnieguma rakstīšanas datums un jāparakstās, apstiprinot visu iesniegumā norādīto informāciju. Iesniegumam jāpievieno tādi dokumenti kā iesniedzēja pases kopija ar iesniedzēja rakstītu tekstu “kopija iesniegšanai Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijai”, kā arī nepieciešamības gadījumā pilnvara ar apliecinājumu, ka tā ir spēkā un nav atsaukta. Iesniegumu ar pievienotajiem dokumentiem iespējams personiski nogādāt uz LNKA tās darba laikā, nosūtīt pa pastu uz LNKA adresi, nosūtīt elektroniski uz e-pasta adresi palidziba@nebankukrediti.lv. Iesnieguma izskatīšanas laiks ir 10 darba dienas no brīža, kad tas ir saņemts asociācijā. Pēc iesnieguma izskatīšanas un apstiprināšanas iesniegums būs spēkā uz klienta iesniegumā norādīto periodu, tātad, uz vienu, diviem vai trijiem gadiem.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

1 komentārs

  1. Labdien! Man ir ļoti liels prieks par to kad pastāv iespēja vismaz kaut kā pasargāt sevi no ātriem kredītiem, bet tomēr ne visi ir gatavi to darīt. Dzīvē cilvēks var nonākt dažādas dzīves situācijās un diemžēl var gadīties patiešām kad nauda ir vajadzīga tūlīt un tagad, un tad arī noder tas ātrais kredīts. Bet vai tiešām neko vairāk mēs nevaram darīt, lai pasargāt cilvēkus no pieciem, desmit un vairāk ātriem kredītiem?! Vai tas ir normāli kad cilvēks pat alkohola reibuma var paņemt kredītus? Kāpēc ir atļaurs ātru kredītu kompānijam nepartraukti uzbāzties cilvēkiem ar saviem piedāvājumiem sūtot SMS katru nedēļu, zvanīt ???? Un vel pat tad kad cilvēkam jau ir paņemti ātrie kredīti. Kāpēc viņi dod un dod savus kredītus neskatoties uz to kad cilvēkam jau ir kādi pieci kredīti? Un tikai tad kad cilvēks ir pamatīgi iegrimis parādos, viņi beidz uzbāzties un sākās parādu piedzīšana!!! Un nu nabaga cilvēks ir gatavs pat uz pašnāvību!!! Vai tiešām nevar pieņemt likumu, lai kaut cik pasargāt no tadas nelaimes cilvēku? Ir jāaizliedz NEPARTRAUKTAS REKLĀMAS, SMS SŪTĪŠANU!!! Vajag ierobežot kredītu piešķiršanu, ja viens ātrais kredīts ir, tad kamēr viņš nau atdods otru un tt. nepiešķirt! Nu kaut ko darīt!!!! Pats labākais variants būtu vispār vusus ĀTRUS KREDĪTUS AIZLIEGT MŪSU VALSTĪ!!! Paldies!

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE