Studiju kredīts

0
studiju kreditsStudiju kredīts ir aizdevuma veids, kurā topošajiem studentiem iespējams saņemt aizdevumu mācībām kādā no Latvijas akreditētajām studiju programmām. Studiju kredītus piedāvā Latvijā reģistrētās bankas un tie dažreiz ir vienīgā iespēja, kā studentiem iegūt augstāko izglītību, jo mūsdienās studiju maksas augstskolās ir nesamērīgi aukstas, ja salīdzinām šīs maksas ar to zināšanu līmeni, kāds tiek nodrošināt vairumā augstskolas. Studiju kredīts ir paredzēt pilna vai nepilna laika studiju maksas segšanai un lai to saņemtu studentam ir vajadzīgi pilna laika ienākumi vai arī persona, kurai ir pilna laika ienākumi un kas varēs galvot, par šī kredīta atmaksu (galvotājs).

Studiju kredīta saņemšana

Lai saņemtu studiju kredītu kādā no Latvijas reģistrētajām komercbankām ir nepieciešams iestāties jums vispiemērotākajā augstskolā, noskaidrot, vai jūs esat pieņemts, un tikai pēc tam doties uz banku, ar iesniegumu izsniegt jums šo aizdevumu. Banka tad, dažu dienu laikā, izskatīs jūsu pieteikumu un paziņos jums par savu lēmumu, kur, ja jūs tiksiet apstiprināts, jums būs jāaizpilda vesela kaudze papīru, kas apliecinās jūsu gatavību atmaksāt šo kredītu, kā arī iepazīstinās jūs ar visiem bankas nosacījumiem. Šis studiju maksas kredīts parasti tiek maksāts pa tiešo augstskolas bankas kontā, lai nerastos situācijas, ka students saņem kredītu priekš studijām, bet pazūd ar visu saņemto naudu.

Valsts galvojums

Katru gadu Latvijas Valsts izvēlas vienu komercbanku, kurā topošajiem studentiem būs iespējams saņemt valsts galvotu studiju kredītu, kas nozīmē, ka šim aizdevumam būs jāmaksā mazāki procentu maksājumi, nekā tas būtu studiju kredītam, kas tiek ņemts bez valsts galvojuma. Šis Valsts galvojums būtībā nozīmē, ka bankai, kurai tiek piešķirta šī privilēģija tiek nodrošināts dubultais galvojums, jo bez paša studenta ienākumiem vai studenta piemeklēta galvotāja ienākumiem bankai kredīta atmaksu garantē arī Latvijas Republika. Tieši šī dubultā galvojuma pēc šie studiju kredīti ir ar ievērojami mazākiem gada procentu maksājumiem un tie parasti nepārsniedz 5% gadā, savukārt bez valsts galvojums šiem kredītiem parasti procentu maksājumi svārstās no 6% līdz 8%, kas vairāku gadu laikā nozīmē visai ievērojamu naudas summas pārmaksu. Vēl valsts galvotajiem studiju kredītiem ir arī tāda priekšrocība, ka, ja studiju laikā vai pēc studijām kredītu ņēmušajam studentam vai laulātajai partnerei piedzimst bērns, tad par katru no šīm atvasē ir iespējams saņemt 30% kredīta samazinājumu(tas nozīmē, ka, ja ģimenē, kurā vienam no vecākiem ir ņemts studiju kredīts piedzimst 3 bērni, tad būs jāatmaksā tikai 1/10 daļa no kopējās kredīta summas).

Plusi

Studiju kredīts ir labs veids, kā topošajiem studentiem iegūt iespēju studēt kādā no augstākās izglītības iestādēm, jo pat bērniem, kuriem ir bijušas grūtības vidusskolā un, kas nav bijuši spējīgi iekļūt augstskolas budžeta vietās, ir iespējams izmācīties un iegūt augstāko izglītību! Studiju kredīts arī ļauj bērniem no trūcīgākām ģimenēm iegūt izglītību, lai vēlāk varētu dzīvot pilnvērtīgu un bagātu dzīvi!

Mīnusi

Lai gan liekas, ka šis kredīta veids nes tikai labu, tomēr ne vienmēr topošie studenti zina, ko vēlas sasniegt un tāpēc nepareizas studiju programmas izvēlei un kredīta saņemšanai var būt katastrofālas sekas. Studiju kredītiem vēl viena nepilnība ir tā, ka tos nav iespējams dzēst ar privātpersonas bankrotu, jeb maksātnespējas statusu, un jums, vai jūsu galvotājam šā vai tā būs jāatmaksā kredītā saņemtā summa.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE