Patiesība par ātrajiem kredītiem!

0
Pašlaik šķiet, ka ikviens zina, kas ir ātrie kredīti internetā bez darba vietas, jo šo aizdevumu reklāmas ir izvietotas visos Latvijas mēdijos sākot ar televīziju un radio līdz pat sociālajiem mēdijiem un plātākiem dažādās brīvdabas vietās, bet vēl joprojām cilvēkiem ir daudz jautājumu par to, kas tad īsti ir ātrie kredīti, kādi ir to plusi un mīnusi, kā arī, kur tos lietot un vai vispār vajadzētu tos lietot. Tieši tāpēc mēs šeit iekš PrimeFinance.lv nolēmām izveidot pilnīgu ātro kredītu rokasgrāmatu, lai atbildētu uz visiem šiem un vēl citiem jautājumiem par un ap ātrajiem naudas kredītiem.

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts būtībā ir īstermiņa naudas aizdevums, kuru izsniedz uzņēmumi, kas saņēmuši licenci no Latvijas valsts. Šie aizdevumi parasti ir no 50 Eiro līdz 500 Eiro robežās un tos iespējams aizņemties uz laiku no 1 līdz 30 dienām, bet to procentu maksājumi parasti ir no 100% līdz pat 300% gadā, kas nozīmē, ka aizņemoties 100 Eiro uz 30 dienām var nākties atdot pat 120 Eiro, jeb par 20% vairāk nekā aizņēmāties.

Kā šis pakalpojums darbojas?

Lai saņemtu ātro kredītu tev ir jābūt pilntiesīgam Latvijas Republikas iedzīvotājam vecumā no 18 līdz 70 gadiem, un tev jābūt nesabojātai kredītvēsturei, kā arī tev jābūt bankas kontam un mobilā telefona numuram. Lai saņemtu šādu aizdevumu ir iespējams doties uz kredītiestāžu mājas lapu vai arī apmeklē to klientu apkalpošanas četrus, kas nereti ir izvietoti visās lielākajās Latvijas pilsētās vai arī Latvijas Pasta nodaļās. Ja jūs izvēlieties saņemt aizdevumu kāda no klientu apkalpošanas centriem jums ir jāaizpilda fiziska pieteikuma forma, bet ja jūs izvēlaties saņemt aizdevumu internetā, tad jums ir jāpiereģistrējas uzņēmuma tīmekļa vietnē, jāizvēlas noteiktā naudas summa, jāpārskaita 1 cents no sava konta uz aizdevēja bankas kontu, kā apstiprinājuma maksa, un jāgaida, kamēr kreditors izskatīs jūsu pieteikumu. Ja viss tiek apstiprināts tad 10-20 minūšu laikā jūsu kontā tiks ieskaitīta izvēlētā naudas summa, bet pēc noteiktā laika perioda jums būs jāatmaksā šī summa plus vēl procentu maksājumi par aizdevuma saņemšanu!

Kurš lieto ātros kredītus?

Ātros īstermiņa aizdevumus var saņemt ikviens, kam ir patstāvīga alga, un pat tiem, kuriem tādas nav, jo ne visi kreditori pārbauda savu klientu finansiālo stāvokli pirms piešķir aizdevumus. Šos kredītus parasti lieto cilvēki, kam pietrūkst nauda līdz nākamajai algai, kā arī tiem, kuri nonākuši ārkārtas situācijās, un ir vajadzīga nauda mašīnas remontam vai citām neatliekamām izmaksām. Pārsvarā šos kredītus izmanto sociāli maznodrošinātākās cilvēku grupas pārstāvji, kuras dzīvo no algas līdz algai, un kuriem nav izveidoti uzkrājumi, kas varētu ļaut pārvarēt šādus neparedzētus gadījumus, kad vajadzīga ātra nauda.

Ātro kredītu plusi

Šie īstermiņa ātrie aizdevumi ir izdevīgi situācijās, kad ir notikusi kāda nelaime, kā auto avārija vai ir problēmas ar veselību un nav naudas samaksāt par šiem medicīnas pakalpojumiem. Interneta kredītus iespējams iegūt burtiski ikvienam, un tāpēc, ka tos piešķir dažu minūšu laikā, tie ir pieejamāki nekā banku izsniegtie patēriņa kredīti vai cita veida aizdevumi, kuru pieteikšanai nepieciešams ilgāks laika intervāls.

Ātro kredītu mīnusi

Šiem aizdevumiem ir vislielākās gada procentu likmes no visiem pieejamajiem aizdevumiem un tās var sasniegt pat 300% gadā, salīdzinot ar kredītkartēm, kur vidēji ir 15% gadā, un ilgtermiņa aizdevumiem, kur vidēja GPL ir tikai 5%. Ir ļoti svarīgi atmaksāt ātros kredītus pēc iespējas ātrāk, jo par kavētiem maksājumiem kompānijas pieprasa papildus maksas, kā arī ietur soda procentus un pēc tam, kamēr jūs mēģināsit atmaksāt soda procentus pamatsumma jau būs uzaugusi vēl lielāka un tādā veidā jūs sevi būsit iedzinuši kredītu ciklā, jeb tā sauktajā slazdā, kad no aizdevuma tikt ārā nav iespējams. Tieši tāpēc, ka šie aizdevumi ir pieejami burtiski ikviena, tos aizņemas sociāli nenodrošinātākie cilvēki, kuriem jau tā naudas nav, un pēc tam sanāk, ka šī nauda vēl ir jāatdod kredītiestādei procentu maksājumu veidā. Ir dzirdēti neskaitāmi gadījumi, kur viens ātrais kredīts pāraug par vairākiem un pēc tam kļūst nekontrolējams, un cilvēkam jādodas pēc darba ārzemēs vai jāstrādā papildus darbi lai spētu nomaksāt savus parādus!

Vai šī industrija tiek regulēta?

Mūsu ministru kabinets 2013. gadā pieņēma lēmumu, kas neļauj ātrajiem kreditoriem prasīt no saviem klientiem vairāk kā 100% no kopējās kredīta summas, un aizliedza aizņemties nakts stundās, kā arī prasa no kredītiestādēm ikgadēju licences iegādi, kas tām izmaksā vairākus desmitus tūkstošu Eiro, tomēr tas nav atturējis šo industriju no uzplaukuma, un pēdējos gados uzņēmumi, kas darbojas šinī jomā ir vieni no ātrāk augošajiem uzņemamiem Latvijas Republikā.

Vai man vajadzētu ņemt ātros kredītus?

Šie aizdevumi ir domāti tikai ĀRKĀRTAS SITUĀCIJĀM tāpēc, pirms izvēlies pieteikt šo kredītu nopietni apdomā, vai tu esi nonācis patiešām bezizejas situācijā, vai tomēr ir iespējams nogaidīt pāris dienas līdz algas dienai, vai atrast citus veidus, kā samaksāt vajadzīgos maksājumus. Ja tev nepieciešama nauda mašīnas remontam vai medicīniskajiem pakalpojumiem, parasti šos maksājumu var mazliet atlikt un vēlāk samaksājot nelielu soda naudu tāpat būs lētāk nekā ņemt ātro kredītu ar šiem milzīgajiem procentu maksājumiem.

Kādas ir ātro kredītu alternatīvas?

Bieži vien cilvēki nemaz nepameklē alternatīvas un pie pirmās izdevības aizņemas šos ātros kredītus, bet mazliet pameklējot vienmēr ir iespējams saņemt labākus piedāvājumus, kā:
  • Kredītkarte – kredītkaršu gada procentu likmes ir ap 15%-20% un tas ir 10 reizes mazāk nekā ātrajiem kredītiem!
  • Avanss – Jūs varat pieprasīt savam darba devējam avansa maksājumu no nākamā mēneša algas, kas būtu bez procentiem!
  • Overdrafts – Šis aizdevums ir līdzīgs kredītkartei, bet var tikt pielietots arī debetkartēm, un tajā jūs varat aizņemties vienkārši nerēķinoties ar savu karti un šim aizdevumam gada procentu likme ir līdz 30% gadā.
  • Aizņemieties no radiniekiem vai paziņām – šādi jums nebūs jāmaksā procentu maksājumi un jums būs lielāka motivācija atdot naudu.
  • Ņemiet patēriņa kredītu – Patēriņa kredītiem GPL ir līdz 20% un tie ir ilgtermiņa kredīti, kas nozīmē, ka varēsit maksāt palēnām nevis visu summu vienā maksājumā.
Ja jūs tomēr esat izvēlējušies saņemt ātro kredītu, tad noteikti salīdziniet visus piedāvājumus un izvēlieties to kreditoru, kuram ir bezprocentu pirmais kredīts vai arī kuram ir vismazākie procentu maksājumi, un tādā veidā jums izdosies ietaupīt naudu ilgtermiņā!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE