Pasīvie ienākumi

0

Pasīvi pelnīt naudu ir katra sapnis, bet nereti tas paliek tikai sapnis un mēs neticam, ka šis sapnis var tikt piepildīts, jo esam tik ilgi pieraduši pie ikdienas algotā darba, ka nemaz nevaram iedomāties, ka var būt arī savādāk. Algotā darbā nauda tiek maksāta par katru nostrādāto darba stundu, bet, ja jums izdodas izveidot pasīvos ienākumus, tad jūs pelnīsit no tā darba, ko ieguldījāt sākumā, kā arī no naudas, ko ieguldījāt, vai ar kuru maksāsiet par citu cilvēku darbu, algojot viņus. Pasīvie ienākumi ir daudz un dažādi un to tā saucamā “pasivitāte”, jeb cik daudz darba ir jāiegulda variē no pilnas darba dienas (kas gluži vairs neskaitās pasīvie ienākumi) līdz pat dažām stundām mēnesī, ja jūs izīrējat īpašumu, vai arī pelnat no akciju tirgus dividendes. Šie ienākumu avoti parasti ir tie, kas ļauj cilvēkiem sakrāt naudu vecumdienām, kā arī iegūt papildus līdzekļus, kurus atkal iespējams investēt citos ienākumu avotos un tādā veidā iegūt vēl lielāku atdevi. Veiksmīgi izveidoti pasīvie ienākumi ir panākumu atslēga daudziem veiksmīgiem cilvēkiem, kas pavada savu laiku atpūšoties pludmalē un darot tās lietas, kas viņiem patīk, nevis strādājot par noteiktu stundas samaksu, kā tas ir lielākajai daļai sabiedrības. Šie pasīvi iegūtie ienākumi, protams, izklausās ļoti labi, tomēr nekas nenāk pats no sevis un arī, lai izveidotu pasīvos ienākumus ir nopietni jāstrādā, tikai šeit darbs būs jāiegulda sākumā un pēc tam varēsit gūt augļus no šī sākuma darba. Tāpēc, ja jūs vēlaties uzsākt savu biznesu, sākt ieguldīt akciju tirgū vai izīrēt nekustamos īpašumus, tad jums būs vajadzīgs liels gribasspēks, jo ne kurš katrs var saņemties un strādāt ilgas stundas nesaņemot ne kapeikas, un cerot, ka nākotnē šis darbs atmaksāsies. Ja pēc visa šī jūs tomēr vēl vēlaties izmēģināt veiksmi pasīvu ienākumu izveidošanā, tad šeit būs daži no šāda veida ienākumu avotiem:

  • Akcijas – Iespējams visizplatītākais pasīvo ienākumu avots ir naudas investēšana akciju tirgū un vēlāk saņemot naudu dividenžu formā no šīm akcijām vai arī iegūstot kapitāla kāpumu procentu formā. Akcijas un akciju tirgus ir pietiekoši liels, lai ikviens varētu tajā izmēģināt roku, tomēr īstiem pasīviem ienākumiem jums noteikti nevajadzēs ikdienā pirkt un pārdot akcijas, bet jums būs sākumā jāatrod pietiekoši stabila kompānija un jāinvestē nauda ilgtermiņā, jo tikai tā ir iespējams saņemt pietiekoši lielu atdevi ilgākā laika periodā, un darot to pasīvi.
  • Nekustamā īpašuma izīrēšana – Vēl viens veids, kā ir iespējams iegūt pasīvos ienākumus ir izīrēt nekustamo īpašumu, un šis arī ir ļoti ienesīgs un gandrīz pilnībā pasīvs ienākumu veids. Ja jums ir līdzekļi, par ko spējat iegādāties nekustamo īpašumu, tad pēc tam tos izīrējot ir iespējams iegūt pat 10% atdevi gadā. Ja jums, piemēram, izdodas iegādāties nekustamo īpašumu par 20000 Eiro, un pēc tam to izīrēt par 200 Eiro mēnesī, tad jau nedaudz vairāk kā 8 gadu laikā jums būs iespējams atpelnīt šo īpašumu un katru mēnesi saņemto naudu, protams, varat atkal ieguldīt citos īpašumos un tādā veidā to vēl audzējot!
  • Tīmekļa vietnes izveide – Vēl viens pasīvo ienākumu avots ir mājas lapas izveide, kas ienes naudu pat tad, ja pie tās netiek aktīvi strādāts. Mājas lapas izveide noteikti prasīs ilgāku laika ieguldījumu nekā akciju pirkšana vai nekustamā īpašuma iegāde, tomēr, ja izdodas atrast pietiekoši lielu nišu un izveidot tīmekļa vietni kas darbotos šajā nišā, kur cilvēki vai nu paši radītu saturu, vai arī, kur saturs nenoveco, tad iespējams pelnīt no šīs tīmekļa vietnes ar reklāmām vai arī partner-mārketinga palīdzību pārdodot citu cilvēku produktus.
  • Aplikāciju izveide – Pašlaik, kad viedtālruņi ir visur, tad jaunākais pasīvo ienākumu avots ir aplikāciju izveide, kur jūs varat izveidot kādu spēli, vai cita veida aplikāciju un pēc tam pelnīt no katras pārdotās kopijas vai arī no reklāmām, kas šajā aplikācijā tiek rādītas. Protams, šeit ir vajadzīgas zināšanas un atkal ir jāiegulda darbs, tomēr ja izdodas izveidot pelnošu aplikāciju, tad tā pārvērtīsies par pasīvu ienākumu avotu un jums būs iespējas veidot nākamās aplikācijas.
  • Aizdevumi – Viens no pašlaik izplatītākajiem pasīvo ienākumu avotiem ir naudas bezprocentu aizdevumu izsniegšana privātpersonām vai arī uzņēmumiem. Ja jums ir pietiekoši daudz līdzekļu, tad, iespējams, ka šos līdzekļus varat likt lietā un aizdot naudu, par to pretī prasot procentu maksājumus. Šādiem privātajiem aizdevumiem procentu likmes parasti ir lielākas nekā bankām, tomēr arī risks ir lielāks, jo jūs nezināt, vai cilvēks, kuram nauda tiks aizdota būs spējīgs to atmaksāt.
  • Uzņēmuma izveide – Ja jūs esat speciālists kādā konkurētā nišā vai arī jums ir talant cilvēku vadīšanā, tad, iespējams, ka jūs varat veidot uzņēmumu, un pēc tam atrast cilvēku, kas šo uzņēmumu vadīs jūsu vietā, tādā veidā padarot to par pasīvu ienākumu avotu. Uzņēmuma izveidošana, protams, sākumā būs laikietilpīga un prasīs gan jūsu darbu gan kapitālu, tomēr, ja izdodas uztaisīt pelnošu uzņēmumu, to pēc tam var padarīt par ļoti pasīvu ienākumu avotu.
  • Patenti – Ja jūs esat eksperts kādā nišā un esat izgudrojis kaut ko jaunu, tad patentu veidošana šiem izgudrojumiem var ienest labu peļņu nākotnē. Ja jūsu patenti tiek izmantoti citos produktos, tad par katru kopiju, ko uzņēmumi veido, jūs saņemsit procentus, kas nozīmē, ka šādā veidā ir iespējams iegūt ļoti veiksmīgus pasīvos ienākumus.
  • Grāmatas – Ja jums ir talants uz rakstīšanu, tad grāmatas sarakstīšana arī var būt ļoti labs pasīvo ienākumu avots, jo grāmatas izveidei ir nepieciešams ieguldīt daudz laika, tomēr pēc tam katra kopija, ko jūs pārdosit ienesīs jums pilnīgi pasīvus ienākumus.
Pasīvie ienākumi ir ļoti labs koncepts un, ja jums tiešām izdodas izveidot pilnīgi pasīvus ienākumu avotus, tad nākotne jums gandrīz noteikti būs rožaina, jo šos ienākumus tālāk var atkal ieguldīt vai arī izbaudīt sava darba augļus un beidzot atpūsties no smagā darba. Tomēr ir jāatceras, ka nekas nenāk par velti, un nebūs tā, ka jūs ieguldīsit dažas stundas un pelnīsit desmitiem tūkstošus, parasti ir jāiegulda tiešām daudz darba un laika, un tikai pēc tam ir iespējams sākt patiesi pelnīt.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE