Kredītu paveidi

0
Kreditu_tipiKredīts ir lielisks veids, kā visai ātri iegūt naudu kādam pirkumam vai vienkārši iegūt papildus līdzekļus ikdienas tēriņiem. Oficiāli kredītus dēvē par atlīdzības darījumiem, kuros, parakstot dažādus papīrus un līgumus, banka vai cita kredītiestāde aizdot kredīta ņēmējam naudu, kura pēc tam ir jāatmaksā noteiktā laikā un pēc kārtības, par kuru kredīta ņēmējs un kredīta devējs vienojās noslēgtajā līgumā. Dažādiem kredītiem parasti tiek piemērota dažāda naudas atmaksas kārtība un dažādi noteikumi, tāpēc pirms kredīta ņemšanas noteikti ir vērts apskatīt visus kredītu paveidus, lai būtu nojausma, kas tevi sagaidīs bankā vai kredītiestādē, kad tu dosies ņemt savu kredītu.
  • Viens no kredītu veidiem, kuru aizņemas ļoti daudzi, ir studiju kredīts, jo tas ir ilgtermiņa kredīts, kurš ir paredzēts augstākās izglītības iestāžu mācību maksu segšanai. Šo kredītu var ņemt gan pilna laika, gan nepilna laika studenti un ar šī paveida kredītu ir iespējams segt mācību maksu vai nu pilnībā, vai daļu no mācību maksas. Šī kredīta apmaksa ir nedaudz atšķirīga, jo to atmaksāt studentam ir jāsāk tikai pēc tam, kad viņš ir beidzis studijas.
  • Līdzīgs šim kredītam ir arī studējošā kredīts, kurš gan ir paredzēts studentiem, lai segtu savus ikdienas izdevumus – dzīvošanu, ēšanu, transportu un citus izdevumus. Šis kredīts studentiem, kuri to ir paņēmuši, tiek izmaksāts 10 mēnešus gadā – tajos mēnešos, kad notiek studijas, taču tas būs, jāsāk atmaksāt bankai atkal tikai pēc tam, kad students būs beidzis mācīties.
  • Zināma frāze no dažādā reklāmām ir arī hipotekārais kredīts, kas ir bankas aizdevums un ilgu termiņu, kurš ir paredzēts, lai tā ņēmējs iegādātos īpašumu. Parasti šo kredītu ņem cilvēki, lai iegādātos sev mājokli. Tā kā šis kredīts ir paredzēts nekustamā īpašuma iegādei, un tāpēc tas vienmēr sastāda visai lielu summu, tad kā ķīla šim kredītam ir nekustamais īpašums, kurš tiks iegādāts par kredīta summu. Ķīla nodrošina to, ka, gadījuma, ja kredīta ņēmējs nespēj atmaksāt kredītu, bankai šī nauda neaiziet zudībā.
  • Par patēriņa kredītu dēvē īstermiņa kredītu, kuru parasti aizdod kāda noteikta pirkuma veikšanai vai pakalpojuma apmaksai. Šis kredīts var tikt ņemts kā ceļojuma īstenošanai, tā tehnikas iegādi, remontam vai pat medicīnas izdevumu apmaksai. Tas ir visai līdzīgs ātrajiem kredītiem, taču atšķirība ir tā, ka ar šī kredīta palīdzību ir iespējams iegūt daudz lielāku summu un vienoties par ilgāku termiņu kredīta atmaksai, kā arī, lai šo kredītu vispār aizņemtos, banka izskatīs tavu kredītvēsturi un ienākumu stāvokli, lai saprastu, vai tu spēsi kredītu atmaksāt.
  • Ātrais kredīts arī ir īstermiņa kredīts, taču šo kredītu parasti aizdod nevis bankas, bet citas kredītu iestādes. Šis kredīts ļauj tā ņēmējam aizņemties mazākas naudas summas, bet saņemt šo kredītu uzreiz, bez jebkādiem jautājumiem no kredīta devēja. Tas lieliski var noderēt kā pakalpojumu apmaksai, tā ballīšu rīkošanai vai ikdienas tēriņiem, kas padara šo kredīta veidu ļoti izdevīgu, jo tu vari uzreiz iegūt naudu, kura tev pietrūkst. Taču tajā pašā laikā vienmēr ir jāizsver, vai tev būs iespējams šo kredītu un tā visai lielos procentus pēc tam atmaksāt.
  • Overdrafts ir vēl viens īstermiņa kredīta veids, kura rezultātā tev ir iespējams iegādāties kādu preci vai apmaksāt kādu pakalpojumu pat tad, ja tev kontā nav pietiekami personiskie līdzekļi. Tas ir kā papildinājums savam bankas kontam, kura princips ir tāds – tu vari tērēt pat līdz 50 procentiem no tavas algas summas, kura vienkārši nekavējoties tiks atskaitīta no tavas nākamās algas, kā rezultātā tu praktiski saņem daļu no savas nākamās algas, pirms tā vēl ir ieskaitīta, taču nākamajā mēnesī tev būs mazliet mazāk līdzekļi, kurus tērēt. Šīs ir lielisks kredīta veids, jo tas sevī neiekļauj nekādu risku vai procentus, un tas vienmēr tiks atmaksāts, jo banka overdrafta summu vienkārši atņems no tavas nākamā mēneša algas.
  • Vēl kāds ilgtermiņa aizdevums ir investīciju kredīts, kuru parasti piešķir jaunu biznesu uzsākšanai, vai tādu investīciju, kā tehnikas vai iekārtu iegādei jau esošam uzņēmumam. Šis kredīts tiek piešķirts tikai ar kādu nodrošinājumu, kas parasti it pamatlīdzekļi, nekustamais īpašums vai kapitāldaļas, taču ar šī kredīta palīdzību firmai ir iespējams ievērojami attīstīties un paplašināties, jo tai tiks piešķirta nepieciešamā summa, lai to izdarītu.
  • Līdzīgs iepriekšējam kredītam ir arī kredīts apgrozāmo līdzekļu finansēšanai, kas ir īstermiņa kredīts, kura mērķis ir sniegt aizdevumu uzņēmumam, lai palīdzētu tam palielināt vai nu ražošanas apjomu vai pavisam uzsākt jaunu preču ražošanu. Tas ir ideāls kredīts ikvienai firmai, kurai konkrētā laika periodā, piemēram uz svētkiem, ir nepieciešams ievērojami palielināt preču daudzumu.
  • Ilgtermiņa kredīts, kuru parasti ņem vienam konkrētam mērķim, ir automašīnas kredīts, kura rezultātā kredīta ņēmējs var iegādāties jaunu automašīnu vai citu spēkratu. Šis kredīts ir ideāls veids, kā ikvienam iegādāties automašīnu pat, ja tiem uzreiz nav visi nepieciešamie līdzekļi, jo šāda tipa kredīts parasti tiek piešķirts un ilgāku laika termiņu un ar visai maziem procentiem.
  • Un visbeidzot arī kredītkarte ir sava vaida kredīts, jo kredītkarte nozīmē, ka tās īpašnieks savā īpašumā iegūst karti, ar kuras palīdzību līdzīgi kā overdraftā ir iespējams iegādāties dažādas preces un pakalpojumus, pat ja tev tiem patiesībā nepietiek līdzekļu. Bet iztērētās summas atmaksu bankai var veikt lēnām un bez ļoti lieliem procentiem. Praktiski kredītkarte ir iespēja ikvienam nekavējoties aizņemties nepieciešamo summu, bez došanās uz banku.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE