Kredītu Konsolidēšana vai Apvienošana

1
Kredīti ir mūsdienu ekonomikas neatņemama sastāvdaļa un tie ļauj ekonomikai augt un attīstīties ātrāk, kā arī cilvēkiem iegūt preces un pakalpojumus tagad un tūlīt, bet maksāt par tiem vēlāk. Un lai gan parasti kredīti tiek atmaksāti laikā tomēr vienmēr ir gadījumi, kad cilvēki pārvērtē savas spējas un pieprasa kredītus kuru mēneša maksājumi sastādīs vairāk nekā 50% no viņu ikmēneša ienākumiem. Šādos gadījumos tas var būt viens liels kredīt vai vairāki mazie, tā sauktie ātrie jeb īstermiņa kredīti bet neatkarīgi no tā, šiem cilvēkiem ir noteikti jādomā par to, kā samazināt savus mēneša kredītmaksājumus un tas parasti nozīmē doties uz kredītiestādi un veikt parādsaistību pārstrukturēšanu. Neatkarīgi no tā vai jūs esat nonācis šādā situācijā nejauši, vai tas ir darīts neapzinoties risku, tomēr šī situācija pēc iespējas ātrāk ir jārisina. Šeit būt daži gadījumi, un ko tieši vajadzētu darīt katrā no tiem.

Vairāku mazo kredītu apvienošana

Īstermiņa aizdevumi, jeb tā sauktie ātrie kredīti nu jau vairākus gadus ir brīvi pieejami jebkuram Latvijas iedzīvotājam un lai gan tie ir paredzēti tiešām neparedzētiem tēriņiem vai ārkārtas gadījumiem, tomēr nereti cilvēki izvēlas saņemt šos aizdevumus ne tik cēliem mērķiem. Nereti jaunieši pieprasa un saņem kredītus izklaidēm, kā arī cilvēki mēdz aizņemties, lai šo naudu pēc tam nospēlētu azartspēlēs, un visticamāk, ka ja šie ātrie interneta kredīti ir saņemti šādiem mērķiem tos būs grūti atmaksāt. Un vēl ļaunākā situācijā nonāk tie cilvēki kas nespējot atmaksāt vienu šādu kredītu izvēlas saņemt vēl vienu lai nosegtu pirmā kredīta atmaksu, tomēr šādi nereti procentu maksājumi tikai aug un labākajā gadījuma ir iespējams tikai pagarināt neizbēgamo un šī nauda noteikti būs jāatdod! Ja jūs vai jūsu tuvinieki ir nonākuši šādā vai līdzīgā situācijā un ir ņemti vairāki īstermiņa aizdevumi, tad visticamāk, ka kredītu procenti vai arī pagarināšanas summas aug tādos ātrumos, ka nav iespējams tos atmaksāt. Un šeit tad nāk talkā kredītu konsolidēšana jeb apvienošana. Parasti bankas un dažas privātās kredītiestādes piedāvā apvienot vairākus īstermiņa kredītus ar augstiem procentu maksājumiem vienā ilgtermiņa aizdevumā ar mazākiem procent maksājumiem. Šie ilgtermiņa kredīti var būt tā sauktie patēriņa kredīti vai citi aizdevumi ar līdzīgiem nosacījumiem, kuriem iespējamā aizņēmuma summa ir lielāka pār pāris tūkstošiem Eiro.

Kredīta pieviešana ilgtermiņa kredītam

Ja Jums ir viens vai vairāki īstermiņa aizdevumi, kas var būt līzingi, ātrie kredīti vai kredītlīnija, tad vēl viena iespēja, kā izsprukt no lielajiem procentu maksājumiem ir apvienot šos mazos kredītus ar lielo hipotekāro kredīt, protams, ja jums tāds jau ir. Hipotekārie kredīti parasti tiek ņemti uz vairākiem gadu desmitiem un to procentu maksājumi ir no 3% līdz 5% robežās, kas nozīmē tikai to, ka tie būs daudz izdevīgāki nekā šie īstermiņa kredīti ar 10%-20% likmēm. Ja jūs vēlaties veikt šādas darbības, tad jums noteikti jādodas uz kredītiestādi, kurā esat ņēmuši hipotekāro kredītu un jāizstāsta sava situācija, lūdzot šīs kredītiestādes palīdzību. Lielākoties bankas, kas ir izsniegušas hipotekāro kredītu saviem klientiem tiem uzticas un saprot, ka ir nepieciešams tiem nākt pretī, jo, ja klientam ir jāmaksā vēl arī īstermiņa kredīti blakus lielajam hipotekārajam kredītam, var gadīties, ka kādā mēnesī tam nauda vienkārši aptrūksies un arī hipotekārā kredīta maksājums netiks izpildīts. Un tāpēc konsolidējot vai apvienojot šos mazos kredītus ar vienu lielo kredītu banka iegūst lielāku stabilitāti un dod klientam iespēju veiksmīgāk atgūties no šī kredītu slazda.

Divu lielo kredītu apvienošana

Vēl viens veids, kā iespējams veikt kredītu konsolidēšanu jeb restrukturizāciju ir divu lielu kredītu apvienošana vienā vēl lielākā aizdevumā. Ja jūs kadu iemeslu dēļ esat saņēmuši vairākus patēriņa kredītus vienā vai vairākās bankās tad noteikti izdevīgāk būs šos kredītus apvienot vienā lielākā aizdevumā un maksāt tikai vienu maksājumu nevis vairākus. Šajā apvienošanas jeb restrukturizācijas scenārijā arī procentu maksājumi, kuri jums ir jāmaksā par šo kredītu parasti būs nedaudz mazāki, jo banka šo jauno, lielāko, kredītu noteikti izveidos uz ilgāku termiņu un ilgtermiņa aizdevumiem parasti it mazākas šīs procentu likmes.

Konsolidēšanas jeb pārstrukturizēšanas izdevīgums?

Ņemot vērā to, ka īstermiņa aizdevumi parasti ir lielas procentu likmes (līdz pat 100% gadā), tad apvienojot vairākus šādus kredītus vienā lielā aizdevumā, noteikti, ka klients būs ieguvējs, jo šim lielajam kredītam noteikti būs mazākas procentu likmes. Protams, ir jāņem vērā arī termiņi, uz cik ilgu laiku, jūs esat paņēmuši šos īstermiņa aizdevumus un uz cik ilgu laiku plānojat ņemt konsolidēto kredītu. Bet visā visumā, pārstrukturizēšanas jeb konsolidēšanas process ir izdevīgs gandrīz visos gadījumos un jo ātrāk tas tiek veikts, jo lielāks būs ietaupījums.    
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

1 komentārs

  1. Man bija daudz ātrie kredīti meklēju iespēju kā apvienot un atradu kompāniju Latcredit palīdzeja man apvienot visus kreditus uz daudz izdevīgākiem noteikumiem

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE