Kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi

0

Kredīts pret ķīlu ir viens no kredīta veidiem, taču nereti tā ir arī vienīgā opcija iegūt kredītu, jo dažādu iemeslu dēļ kredīts bez nodrošinājuma jeb ķīlas jums netiek izsniegts. Šie iemesli var būt daudz un dažādi, taču viens no dominējošajiem atteikuma iemesliem ir slikta kredīta vēsture.

Tad, kad jūsu kredītvēsture ir sabojāta, piemēram, esat kavējis kredīta maksājumus vai kredītu neesat atdevis vispār, iegūt atkārtotu kredītu ir sarežģīti vai pat neiespējami, jo kredītdevēju acīs jūs esat zaudējis uzticamību. Gan banku, gan nebanku kreditorus māc bažas, ka jūs savu negatīvo kredītvēsturi atkārtosit, aizņemoties arī jauno aizdevumu, tādējādi finansiāli iedragājot kreditora darbību.

Protams, ja kreditori nedotu aizdevumus nevienam, kam ir slikta kredīta vēsture, tie pavisam drīz zaudētu vairākumu savu klientu, jo, kā vēsta dažādi informācijas avoti, slikta kredītvēsture ir teju katram trešajam debitoram. Šī iemesla dēļ mūsdienās kredītus saņemt ir ievērojami grūtāk kā, piemēram, 2007. gadā, kad Latvijā sākās kredītu industrijas uzplaukums. Uz doto brīdi pastāv gūzma pamatnosacījumu un ierobežojumu, kas kavē kredītu saņemšanu. Lai saglabātu līdzsvaru starp riskantu klientu piesaisti un iespējamajiem finansiālajiem zaudējumiem, kreditoriem nākas ļoti rūpīgi izvērtēt klientu pieteikumus, izskatot to kredītspēju, kredītvēsturi(no kredītu datubāzēm) un tajā veikto maksājumu disciplīnu.

Kā rāda pieredze, arī sliktas kredītvēstures gadījumā kredītu ir saņemt ievērojami vieglāk, ja vien jūs izvēlaties saņemt aizdevumu pret ķīlu, proti, kādu savu nekustamo vai kustamo īpašumu. Ķīla kalpo par pierādījumu, ka gadījumā, ja jūs nespēsit atmaksāt aizņemto kredītu, kreditors varēs iegūt savā īpašumā jūsu ķīlu, kas atbilst jūsu aizdevuma vērtībai, tādējādi kompensējot jūsu neatgrieztā kredīta summu. Jāpiemin, ka mūsdienās, neskatoties uz vispārēju situācijas sarežģīšanos kredīta saņemšanas jomā, tomēr ir kredītdevēji, pie kuriem kredītu, ar ķīļu vai bez tās, arī sliktas kredītvēstures gadījumā saņemt ir vienkāršāk, piemēram, ātro kredītu izsniedzēji, taču tie ne vienmēr viennozīmīgi izsniedz aizdevumu.

Runājot par ķīlu, ķīlai ir jābūt materiālai vērtībai, turklāt, tās vērtībai ir jābūt lielākai par aizdevuma summu. Ķīlas, kā jau minēts, var būt gan jūsu nekustamais, gan kustamais īpašums, piemēram, dārglietas, tehnoloģijas (dators vai mobilai telefons), automašīna, māja, dzīvoklis, zeme, kā arī alga vai galvojums. Ja jums ir slikta kredītvēsture un jums kategoriski tiek atteikta kredīta izsniegšana arī tādā gadījumā, kad jūs lūdzat aizdevumu pret ķīlu, atcerieties, ka iepriekšminētās lietas kā ķīlu jūs varat nogādāt lombardā, kuros klienta kredītvēsture netiek izskatīta un nauda tam tiek piešķirta momentāni.

Kredīts pret ķīlu ir izdevīgāks tādos gadījumos, kad jums ir nepieciešama lielāka naudas summa, nepieciešamas ilgāks kredīta atmaksas periods, vai arī aizdevums bez nodrošinājumu jeb ķīlas netiek izsniegts, kā arī tad, kad, kā jau minēts, jums ir sabojāta kredītvēsture.

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE