Kredīts no 18 gadiem ar darba vietu

0

Latvijā pilngadība iestājas, sasniedzot 18 gadu vecumu, kas personai sniedz vairākas priekšrocības, piemēram, iespēju iegūt autovadītāja tiesības, iegādāties, kā arī lietot tabakas izstrādājumus un alkoholu, iekļūt naktsklubos un bāros, būt par vēlētāju parlamenta vēlēšanās, noslēgt laulību, iegūt atļauju ieroču nēsāšanai, iestāties profesionālajā dienestā, kā arī legāli nodarboties ar daudzām citām iepriekš liegtām nodarbēm. Latvijā pilngadīga persona ir tiesīga arī aizņemties kredītu.

Pilngadīgai personai iespējams saņemt aizdevumu kā pie banku, tā arī pie nebanku kreditētājiem, taču vairākums no tiem personām 18 gadu vecumā nemaz neizsniedz kredītus. Tiesa gan, banku sektora kreditori jeb Latvijas komercbankas izsniedz aizdevumus personām no 18 gadiem, tomēr vienīgie nebanku sektora kreditori Latvijā ir “Credit24” un “InCredit Group”, kā arī auto kredīta izsniedzēji “Mogo.lv”, “VitaCredit” un “AutoSOSCredit”.

Jāpiebilst, ka iepriekšminētie banku un nebanku kreditētāji personām no 18 gadu vecuma ne vienmēr izsniedz kredītus. Tas, vai kredīts šīm personām tiks izsniegts, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem – kredītvēstures rādītājiem, kurus katrs kreditors vērtē, balstoties uz saviem uzstādījumiem un nosacījumiem, potenciālā klienta kredītspējas jeb maksātspējas, kā arī aizdevuma summas.

Ja persona pēc aizdevuma vēršas pie banku kreditoriem, ir svarīgi, lai, kreditoram vērtējot personas kredītvēsturi, neuzrādītos nekādās parādsaistības vai slikta maksājumu disciplīna, pretējā gadījumā personai aizdevuma izsniegšana var tikt atteikta. Kreditors, balstoties uz pieprasītā aizdevuma summu, obligāti vērtēs arī personas kredītspēju, proti, vai personas ikmēneša ienākumi ir regulāri un pietiekoši, adekvāti pieprasītajai kredīta summai. Arī tādā gadījumā, ja personas kredītspēja izrādās nepietiekoša, kredīta izsniegšana var tiks atteikta.Eighteenth Birthday Cake

Līdzīgi noteikumi ir spēkā arī tādā situācijā, ja persona pēc aizdevuma vēršas pie nebanku kreditoriem, proti, personai ir jābūt pozitīvai kredītvēsturei bez parādsaistībām vai sliktas maksājumu disciplīnas, kā arī ir jāpiemīt kredītspējai, ko veido regulāri, pietiekoši, aizdevumam adekvāti ikmēneša ienākumi. Tomēr, kā rāda pieredze, nebanku kreditori, konkrētāk, ātro kredītu izsniedzēji, iepriekšminētos kritērijus, īpaši tādā gadījumā, ja aizdevuma summa ir neliela, vērtē pielaidīgāk, atšķirībā no, piemēram, banku kreditoriem, kas šos kritērijus vērtē stingri un skrupulozi. Pie nebanku kreditoriem aizdevuma saņemšana noritēs ātrāk un vienkāršāk nekā pie banku kreditoriem, it īpaši tādā gadījumā, ja personai ir darba vieta un darba alga, kas liecina par personas maksātspēju.

Viens no galvenajiem kritērijiem kredīta piešķiršanai tomēr ir personas maksātspēja – ja personai ir regulāri un pietiekoši ienākumi, faktiski tai nav šķēršļu ceļā uz aizdevuma saņemšanu. Kā zināms, vairākumam cilvēku ienākumi veidojas no darba algas, tāpēc, ja personai ir darba vieta, tai, visticamāk, ir arī stabili, kredīta saņemšanai atbilstoši ienākumi. Kā nākas secināt, maksātspējas izvērtēšanā primāri tiek vērtēts, vai personai ir darba vieta, un tikai sekundāri tiek vērtēts, kādi ir personas ienākumi, paredzot, ka, ja personai ir darba vieta, tai noteikti ir arī darba alga.

Jāsecina, ka, ja jums ir darba vieta un darba alga, un nav sabojāta kredītvēsture, jums faktiski nav problēmu saņemt kredītu pie banku vai nebanku kreditētājiem, taču vēlreiz jāuzsver, ka tiem ir jābūt kreditētājiem, kas piešķir aizdevumus personām no 18 gadiem.

Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE