Kredīts cita aizdevuma atmaksai

0
Kredītu atmaksa daudziem no mums sagādā problēmas un tāpēc nereti gadās situācijas, kad aizdevumus nav iespējams atmaksāt laikā vai arī vienkārši pietrūkst nauda, lai šo parādu atdotu. Šādās situācijās nereti debitoriem ienāk prātā ideja paņemt citu aizdevumu, lai nosegtu iepriekšējo parādu, tādā veidā paildzinot parāda atmaksas termiņu un dodot sev vairāk laik šīs problēmas risināšanai. Protams, ja ir iespējams, vienmēr vajadzētu censties atmaksāt šo kredītu vai kredītus jau pašā sākumā neaizņemoties vēl, tomēr ne vienmēr ir šāda izvēle un tāpēc zemāk minēšu vairākas situācijas, kas vajadzētu un kad nevajadzētu ņemt vēl vienu kredītu cita kredīta atmaksai. Ap šo tematu, “kredīts kredīta atmaksai” ir daudz un dažādas informācijas, un katrs naudas eksperts iesaka kaut ko citu, tāpēc sāksim ar to lietu uzskaiti, kas ir par, un kas varētu būt pret aizņemšanos cita kredīta atmaksai:

Iemesli par

  • Maza kredīta pilnīga atmaksa – Viens no variantiem, kad varētu izvēlēties ņemt citu kredītu ir tad, ja jums ir neliels īstermiņa naudas aizdevums, teiksim 100 Eiro vērtībā, bet pašlaik nav līdzekļu, lai to atdotu. Šeit jūs varat paņemt citu bezprocentu kredītu un ar tiem līdzekļiem atmaksāt pirmo aizdevumu, tādā veidā pagarinot savu termiņu, kurā šis nākamais aizņēmums būs jāatmaksā.
  • Ja jums trūkst naudas ilgtermiņa kredīta atmaksai – Ja jūs esat nonācis situācijā, kur ilgtermiņa kredīta ikmēneša maksājuma datums ir jau rīt bet jums naudas, kā to izdarīt nav, tad ir viena iespēja, un tā ir saņemt bezprocentu kredītu, bet tad jums NOTEIKTI ir jābūt plānam, kā līdz šī aizdevuma termiņa beigām jūs spēsit atmaksāt to. Jo, ja jūs aizņematies un nezināt, kā atmaksāsiet, tad varat iekulties vēl lielākā nelaimē, kā jau esat!
  • Ja jums ir vairāki mazi kredīti – Šinī situācijā prātīgi būtu doties uz banku vai pie kāda privāta’kreditora un veikt pārrunas par iespējamo ilgtermiņa jeb patēriņa kredīta aizņēmumu, ar kuru būtu iespējams nosegt šos mazos kredītus. Šādā veidā jūs saņemsit labākus procentu maksājumus un nebūs jāmaksā vairāki bet tikai viens aizdevums.
  • Ja soda maksa ir lielāka nekā procentu maksājumi – Ja jūs vēlaties aizņemties naudu cita kredīta atmaksai, un kādu iemeslu pēc nevarat izmantot bezprocentu kredīta iespējas, tad jums ir jāaprēķina vai šī jaunā aizdevuma procentu likme ir mazāka, kā tā nauda, ko no jums prasītu pirmais kreditors, soda naudas formā. Ja procenti ir mazāki, tad aizņemties otrreiz būs izdevīgāk!

Iemesli pret

  • Ja aizņemoties otrreiz jūs nenomaksājat visu pirmo aizdevumu – Ja jūsu pirmais kredīts, kuru nespējat atmaksāt ir pietiekoši liels, un jūs vēlaties uzņemties jaunu parādu, kas nespēs atmaksāt pirmo pilnībā, tad noteikti nevajadzētu tā darīt. Divu kredītu atmaksa būs daudz grūtāka nekā viena parāda atmaksa, un, iespējams, jūs varat vienoties ar kredītiestādi par termiņu vai procentu likmju izmaiņām.
  • Ja vēlaties veikt ilgtermiņa kredīta mēneša maksu bez plāna – Ja jums nav plāns, kā varēsit jaunu ātro kredītu atmaksāt tad aizņemties cita parāda ikmēneša maksājumu veikšanai ir neapdomīgi. Ja jūs aizņemsities tad nākamajā mēnesī jums būs jāatmaksā gan viens gan arī otrs parāds, un tādā veidā, visticamāk ka būs jāņem vēl viens kredīts, kad novedīs pie pilnīgas jūsu finanšu sabrukšanas!
  • Ja otra kredīta procentu maksājumi ir lielāki – Ja jūs aprēķināt, ka pirmā parāda soda procenti ir mazāki, nekā jaunā kredīta mēneša procentu likme, tad noteikti nevajadzētu izvēlēties jaunu aizdevumu, jo tādā veidā jūs zaudēsit vēl naudas!
Kā redziet tad ir argumenti gan par, gan pret kredīta ņemšanu cita kredīta atmaksai, tomēr galvenais jau it katra paša individuālā situācija un tas, vai jūs zināt ko darāt. Ja jūs aizņematies vienu kredītu un pēc mēneša ņemat vēl vienu pirmā atmaksai, bet īsti nesaprotat, kā strādā procenti vai cik lieli ir soda procenti, tad ļoti viegli var tā teikt “iebraukt auzās” jo kredītu ņemšana var kļūt nekontrolējama un jūsu parāds var uzaugt pat vairākas reizes viena gada intervālā. Tieši tāpēc ir nopietni jāparēķina, vai jūs izvēlaties izdevīgāko iespēju un jāmēģina arī rast citi atrisinājumi jūsu situācijai, bet ja pēc aprēķiniem un domāšanas par šo problēmu jūs tik un tā nonākat pie slēdziena, ka nepieciešams ņemt vēl vienu aizdevumu, tad kredīts kredīta atmaksai, jūsu gadījumā, būs tā labākā izeja!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE