Kredītkarte vai ātrais kredīts?

0
Ātrie kredīti pašlaik ir populārākais aizdevuma veids Latvijā, un daudzi cilvēki izvēlas šo aizdevuma veidu, lai segtu savus ikmēneša izdevumus, ņem to ārkārtas situācijās un pat pērk dažādas preces un pakalpojumus ar šo aizdevuma veidu. Bet vai šī īstermiņa nebanku aizdevumi ir labākie no maza apjoma kredītiem, vai tomēr kredītkartes ir izdevīgākas? Tieši šo jautājumu tad arī centīšos šodien atbildēt.

Kas ir kredītkarte?

Kredītkarte ir aizdevuma veids, kurā jūs pie savas bankas saņemat karti, kas ir tieši tāda pati, kā jūsu algas jeb debeta karte, bet šai kartei tiek piemērota kredītlīnija kādas noteiktas summas apjomā. Tas nozīmē, ka ar šo karti ir iespējams nerēķināties pat tad, kad nauda kontā, kuram ir piesaistīta šī karte beidzas un tādā veidā jūs varat aizņemties tieši tad, kad tas ir vajadzīgs nemaz šo aizdevumu nepieprasot. Kredītkartes pasaulē ir viens no populārākajiem kredīta veidiem, tomēr Latvijas iedzīvotāji īpaši šo kredīta veidu neizmanto, jo bieži vien neuzskata par vajadzīgu izņemt kredītkarti, jo liekas, ka kredīts taču nekad nebūs vajadzīgs. Lai šo karti varētu lietot aizdevēji parasti katru mēnesi vai arī vien reizi gadā piestāda konkurētu gada vai mēneša maksu, kas arī ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki ir skeptiski pret šo aizdevuma veidu. Kredītkartes GPL parasti ir 20%-40% robežās, un ja aizdevums tiek atmaksāts viena mēneša laikā, tam parasti netiek piemēroti nekādi procentu maksājumi!

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrie kredīti ir aizdevuma veids, kur ir iespējams saņemt naudu no privātajiem kreditoriem, kas izsniedz līdz pat 1000 Eiro lielus bezskaidras naudas aizdevumus. Šos kredītus var saņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, un lai to izdarītu ir jāpiesaka aizdevums internetā, vai arī ar SMS palīdzību. Ātrie kredīti savu popularitāti Latvijā guva 2008. gadā, kad Latvijas sabiedrība bija iesīkusi ekonomiskās krīzes grožos un šāds piedāvājums nāca tieši laikā, tomēr šiem aizdevumiem ir arī negatīvā puse un to procentu likmes nereti ir no 100% līdz pat 200% gadā un tas apdara šos par visneizdevīgākajiem aizdevumiem, ja skatāmies uz ilgtermiņa GPL. Ātros kredītus parasti izsniedz uz laiku līdz vienam mēnesim un tāpēc šos procentus nemaz tik ļoti nejūt, bet ja salīdzinām ar citiem aizdevuma veidiem, tad tie ir ievērojami lielāki.

Salīdzinājums

Abi šie kredīta veidi ir domāti, kā īstermiņa aizdevumi neparedzētiem tēriņiem vai arī lai spētu izdzīvot līdz algai, bet algas dienā šo kredītu atkal atmaksājot. Lai pilnvērtīgi salīdzinātu abus kredīta veidus mums ir jāsalīdzina tie dažādās kategorijās:
  • Kredīta atmaksas ilgums – Kredītkartei šeit ir priekšrocības, jo šis aizdevums var tikt atmaksāt palēnām un nav jāatmaksā vienā maksājumā pēc termiņa beigām, kā tas ir ar ātrajiem kredītiem. Kredītkartei nav noteikts atmaksas ilgums, un viss ir atkarīgs no paša debitora, cik ātri tas ir spējīgs atmaksāt aizdevumu, bet ātrajiem kredītiem jau aizdevuma saņemšanas brīdī ir jāizvēlas atmaksas termiņš, bet ja to vēlas paildzināt ir jāmaksā kredīta pagarināšanas maksa.
  • Kredīta apjoms – Ja salīdzinām kredīta apjomus, tad šeit kredītkartei atkal ir pārsvars jo atkarībā no kredītiestādes kredītkartes limits mēdz būt pat līdz 10000 Eiro, bet ātrajiem kredītiem parasti kredīt limits ir 500-1000 Eiro. Katra banka un arī katrs privātais kreditors ir savādāks, tomēr saildzinot vairākus aizdevējus ar kredītkartēm tomēr ir iespējams aizņemties vairāk.
  • GPL(gada procentu likme) – Skatoties uz GPL tad kredītkarte atkal uzvar, jo šim aizdevumam GPL ir no 20% līdz 40% gadā, bet ātrajiem kredītiem GPL ir no 100% līdz pat 200% gadā, un tā ir visai ievērojama atšķirība. Tas nozīmē, ka ar kredītkarti ņemtiem 100 Eiro mēneša procentu likme būs vidēji 2,5% bet ātrajiem kredītiem tā būs jau 12,5% jeb 5 reizes augstāka!
  • Kredīta saņemšana – Kā jau iepriekš minēju, tad lai saņemtu kredītkarti ir jau iepriekš nepieciešams doties uz banku un pieteikt šo karti, lai to pēc tam varētu izmantot, savukārt ātros kredītus iespējams pieteikt jebkurā laikā un jebkurā vietā tāpēc šajā kategorijā uzvar ātrie interneta kredīti.
  • Kredīta saņemšanas nosacījumi – Ātros kredītus aprasti ir diezgan viegli saņemt, un līdz 300 Eiro apjomam pat nav jānorāda ikmēneša ienākumi, toties kredītkartes saņemšanas process parasti ir ilgāks un tiek skatīta jūsu kredītvēsture, kā arī jūsu ikmēneša ienākumi, un attiecībā pret šiem datiem tad arī tiek noteikts kredīt limits.
  • Citas izmaksas – Kā jau iepriekš minēju kredītkartēm parasti ir jāmaksā gada vai mēneša izmantošanas maksas, kas ir no 5 līdz 30 Eiro gadā, bet ātrajiem kredītiem šādas maksas nav, tomēr saildzinot šādu vienreizēju maksājumu pret lielajām ātro kredītu procentu likmēm jums pašiem jāizdara secinājumi, kas jums ir izdevīgāk.
Kā redzams, tad lielākajā daļā no šiem salīdzināšanas lielumiem kredītkarte ir pārāka par ātrajiem kredītiem, un pēc šī raksta, rodas jautājumi, kāpēc cilvēki izvēlas šos īstermiņa kredītus pie nebanku kreditoriem nevis saņem kredītkartes no bankām? Un acīmredzami, ļoti svarīgi cilvēkiem ir tieši šī spontānā aizņemšanās, jo kredītkarte jau ir jāpiesaka iepriekš, tomēr ātro kredītu var saņemt jebkurā laikā un jebkurā vietā, un ir vajadzīgs tikai interneta pieslēgums!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE