Kas ir kredīta brīvdienas?

0
Kredīta brīvdienas ir viens no tiem terminiem, ar kuru nākas saskarties tad, kad esam nonākuši finansu grūtībās un nav iespējams samaksāt ikmēneša kredīta maksājumus. Kredīta brīvdienas būtībā nozīmē to, ka debitoram ir iespējams uz vienu vai vairākiem mēnešiem daļēji vai pilnībā atbrīvoties no kredīta ikmēneša maksājumu veikšanas, tādā veidā sakārtojot savu finanšu situāciju un atgūstot spēkus, pēc šīm “brīvdienām” ar jaunu sparu sākt atmaksāt aizdevumu. Kredīta brīvdienas tiek piešķirtas gan lieliem gan maziem kredītiem, bet tas, ko cilvēki parasti nesaprot ir fakts, ka kredīta brīvdienas lielākajā vairumā gadījumu nenozīmē pilnīga atbrīvošanās no kredītu ikmēneša maksājumiem, bet gan tikai daļēja vai pilnīga atbrīvošanās no pamatsummas atmaksas, tik un tā maksājot vēl ikmēneša procentu maksu. Lai labāk saprastu, kā tas darbojas, jums ir jāsaprot, ka šīs kredīta brīvdienas iedalās divās kategorijās:
  • Kredīta brīvdienas ar procentu maksājumiem – Šīs ir visierastākais kredīta brīvdienu veids, kur, uzrakstot iesniegumu vai pārfinansējot savu aizdevumu ir iespējams saņemt vienu vai vairākus mēnešus “brīvus” no ikmēneša pamatsummas maksājumiem. Tas nozīmē, ka ja jums katru mēnesi jāmaksā ir 100 Eiro pamatsummas atmaksai bet 20 Eiro procentu maksājumos, tad jūs tiksit atbrīvoti tikai no šo 100 Eiro atmaksas, bet 20 Eiro būs jāmaksā tik un tā. Bankas un privātie kreditori izsniedz šāda veida pakalpojumus, jo viņiem peļņa no jums nemainās, un pagarinot kredīta pamatsummas atmaksu tieši otrādi palielinās, un it sevišķi tad, ja jūs maksājat šos procenta maksājumus par to, ka esat paņēmuši šo kredītu.
  • Kredīta brīvdienas bez procentu maksājumiem – Šāds pakalpojums tiek piešķirts tikai ārkārtas gadījumos, un parasti bankas un privātie kreditori nevēlas saviem klientiem izsniegt šādu pakalpojumu, jo katrs mēnesis, ko jūs nemaksājat procentus nozīmē zaudējumus pašai kredītiestādei. Ja jūs esat nonācis tiešām grūtā situācijā, jums ir iespēja rakstīt iesniegumu kredītiestādei, un izstāstīt savu situāciju, bet iespēja, ka jūs tiksit atbrīvots no kredīta maksājumiem pilnībā pat uz mēnesi ir diezgan minimāla.
Kā redziet, tad ar šo terminu “kredīta brīvdienas” parasti tiek apzīmēts tieši šis variants, kad klients turpina maksāt procentu maksājumus, bet uz laiku atliek pamatsummas atmaksu, šādā veidā pagarinot kopējo aizdevuma atmaksas termiņu vai arī vēlāk saņemot lielākus ikmēneša maksājumus, ja aizdevums tiek pārfinansēts. Ja mēs vēlamies pilnībā izprast kredīta brīvdienu nozīmi, un veidus, tad noteikti ir jāpiemin arī dažādi šī pakalpojuma izmantošanas veidi, kā, piemēram,
  • Kredīta brīvdienas studentu kredītam – Viszināmākās kredīta brīvdienas ir tieši šiem studiju un studējošo kredītiem, kur studentam uz laiku, kamēr viņš mācās augstskolā banka vai privātā kredītiestāde atliek pamatsummas atmaksu, pieprasot tikai procentu maksājumus. Šīs brīvdienas parasti ilgst visu mācību laiku un dažus mēnešus pēc mācībām, kamēr students spēj atrast sev pienācīgu darba vietu. Galvenais te ir jāsaprot, ka pat studentu kredītiem šo “brīvdienu” laikā ir jāmaksā procentu maksājumi un atlikta tiek tikai studiju pamatsummas atmaksa.
  • Kredīta brīvdienas hipotekārajam kredītam – Hipotekārajiem kredītiem un citiem ilgtermiņa aizdevumiem, kuriem ir ķīla vai galvotājs kredīta brīvdienas ir iespējams saņemt vairākas reizes kredīta atmaksas laikā. Tāpēc, ka šie hipotēku un citi ilgtermiņa aizdevumi parasti tiek ņemti uz vairākiem gadu desmitiem, kredītiestādes saviem klientiem ļauj vairākas reizes saņemt kredīta brīvdienas, kurās nav jāmaksā aizdevuma pamatsumma un ir jāmaksā tikai ikmēneša procentu likme.
  • Kredīta brīvdienas ātrajiem kredītiem – Ja runājam par kredīta brīvdienām, kas saistītas ar ātrajiem kredītiem ar negatīvu kredītvēsturi, tad šeit tas nozīmē to laika periodu, kurā iespējams samaksāt naudu un atlikt aizdevuma pamatsummas atmaksu. Lielākā daļa ne banku kreditoru piedāvā saviem klientiem atlikt aizdevuma atmaksu no 7 līdz 30 dienām, samaksājot noteiktu summu, šādā veidā ļaujot klientam atrast iespēju atmaksāt kredītu un neuzsākt parādu piedziņas procesu.
Pēc visa šī, jums noteikti vajadzētu saprast, ko tad īsti nozīmē termins “kredīta brīvdienas” un kur šis pakalpojums tiek lietots. Ja arī jūs esat nonācis situācijā, kas aizdevumu atmaksāt nav iespējams, tad, jums pēc iespējas ātrāk ir jāvēršas pie sava kredīt-devēja un jāmēģina vienoties par daļēju vai pilnīgu kredīta pamatsummas maksājumu atlikšanu, līdz brīdim, kad jūs spēsit nostabilizēties un no jauna uzsākt aizdevuma atmaksu.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE