Kas ir hipotekārais kredīts?

0
  • Hipotekārais kredīts ir viens no kredītu veidiem – ilgtermiņa aizdevums, kuram par nodrošinājumu kalpo nekustamā īpašuma ķīla. Ieķīlāt var nekustamo īpašumu, kas jau ir jūsu īpašumā vai arī jūs šo īpašumu vēlaties iegādāties, vai būvēt.
  • Hipotekārā kredīta mērķi parasti ir mājokļa iegāde, labiekārtošana, remonts, būvniecība, kā arī citi lielāki pirkumi.
  • Hipotekārais kredīts tiek nodrošināts ar jūsu īpašumu, tāpēc bankai ir tiesības uz daļu šī īpašuma. Šis nekustamais īpašums pilnīgi piederēs jums tikai tajā brīdī, kad aizdevums būs pilnīgi nomaksāts.

Kāds ir hipotekārā kredīta atmaksas termiņš?

  • Hipotekārais kredīts, tāpat kā visi kredīti, tiek izsniegts uz noteiktu laiku. Kredīta atmaksas termiņš ir atkarīgs no jūsu maksātspējas un jūsu ienākumiem adekvātas ikmēneša maksājuma summas. Faktiski, jo kredīta atmaksas termiņš ir ilgāks, jo ikmēneša maksājumi ir mazāki.

Kāda ir hipotekārā kredīta valūta?

  • Hipotekārais kredīts galvenokārt tiek izsniegts eiro un dolāru valūtā. Būtu vēlams ņemt aizdevumu tādā valūtā, kādā saņemt savus ienākumus, lai izvairītos no valūtas kursa svārstībām, kas var palielināt jūsu kredīta maksājumu apjomu.

Kādas ir hipotekārā kredīta procentu likmes?

  • Hipotekārā kredīta procentu likme sastāv no mainīgās starpbanku un bankas noteiktās papildus likmes. Bankas pievienotā likme tiek izskatīta individuāli, novērtējot šādus kritērijus – kredītņēmēja un tās ģimenes kopējo ienākumu stabilitāte, apjoms un pierādāmība, kredītņēmēja līdzšinēja sadarbība ar banku un finansiālo saistību disciplīna, kredīta un ķīlas vērtību attiecība, kā arī kredīta nodrošinājuma tirgus vērtība.
  • Jums kā kredītņēmējam ir iespēja izvēlēties piemērot kredītam mainīgo vai fiksēto procentu likmi, kaut gan vairākums banku fiksēto procentu likmi vairs nepiedāvā. Jums ir iespēja izvēlēties arī ikmēneša maksājumu grafiku, kam ir divi veidi – dilstošais maksājuma grafiks, kurā katru mēnesi tiek maksāta vienāda summa no atlikušās aizdevuma summas un procenti no tās, kā arī vienādais maksājuma grafiks, kurā katru mēnesi tiek maksāta vienāda, nemainīga summa.

Kādi ir vērtēšanas kritēriji hipotekārā kredīta piešķiršanai?

  • Galvenie kritēriji, ko kredītdevējs vērtē pirms kredīta piešķiršanas ir kredītņēmēja ienākumi, attiecīgās situācijās arī līdzaizņēmēja vai galvotāja ienākumi, kredītņēmēja kredītvēsture, kredītņēmēja aizdevuma mērķis, kā arī kredītņēmēja aizdevuma nodrošinājums.

Hipotekārā kredīta noformēšana

  • Par hipotekārā kredīta noformēšanu, maksājumu apjomu un kārtību, kā arī par citiem ar hipotekāro kredītu saistītiem jautājumiem vērsieties pie šī kredīta devējiem, kas ir visi banku kreditori jeb Latvijas komercbankas.
Pirms aizņematies jebkuru aizdevumu, izvērtējiet savas personīgās iespējas to ilgtermiņā atmaksāt!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE