Kā tikt vaļā no kredītiem?

1
Kredīt ļauj mums izķepuroties no ārkārtas situācijām, saņemt lietas, ko vēlamies tagad un iegūt izglītību, kā arī savu mājokli pat tad, ja naudas šādiem tēriņiem uzreiz nepietiek. Tomēr kad aizdevums ir saņemts, tad redzot lielo skaitli, ko esi parādā bankai vai kādai privātajai kredītiestādei tā vien gribās to ātrāk atmaksāt un beidzot spēt paturēt visu savu naudu, ko tu ik mēnesi nopelni. Īstermiņa ātro interneta kredītu atmaksa parasti ir ātra un to iespējams veikt pāris dienu vai nedēļu laikā, tomēr lielāki un nopietnāki kredīti, kā studiju vai hipotekārais aizdevums nereti ir mērāmi desmitos tūkstošu Eiro un šādas summas atdošana tik īsā laika posmā vienkārši nav iespējama, tāpēc jāsāk ir ar mazumiņu un katru mēnesi pēc iespējas vairāk jācenšas atlikt šīs kredīta pamatsummas atmaksai. Kredītu ātrāka atmaksa it sevišķi svarīga ir jauniešiem, kas tikko pabeiguši augstskolu vai nupat sākuši dzīvot savā mājoklī, kas ņemt uz hipotekārā kredīta, jo jums vēl visa dzīve ir priekšā un nebūtu gudri lielāko dzīves daļu maksāt, ik mēnesi, kredītiestādei kredītu un tā procentu maksājumus pārmaksājot neiedomājamas summas, kas mērāmas tūkstošos! Tieši tāpēc šodien došu jums dažus padomus, kam vajadzētu palīdzēt ikvienam jaunietim, ja ir vēlme ātrāk atbrīvoties no aizdevumiem.

Seko līdzi savam budžetam

Pirmais un galvenais solis, kas tev ir jāievēro ir sekot līdzi saviem ienākumiem un izdevumiem, lai varētu veidot detalizētu plānu, kas noteikti būtu labāk nekā neapzināti tērēt naudu un cerēt, ka tā pietiks visa mēnesim. Ja tiek veidots budžets ar visu ienākumu un izdevumu uzskaiti, tad ir iespējams apskatīt nozares, kurās tiek tērēta pārlieku liela nauda un kurās, iespējams, ir mazliet jāpiebremzē, un šī nauda, savukārt, jānovirza tālāk šo kredītu atmaksai. Protams, ir vajadzīgs arī atrast vieglus un ātrus veidus, kā samazināt tēriņus un tie var būt visdažādākie, sākot ar lēnāka interneta pieslēguma izvēli vai atteikšanos no daudzajiem kabeļtelevīzijas kanāliem, šo naudu izmantojot jūsu kredīta atmaksai!

Dari visu, lai atmaksātu aizdevumu

Bieži ir redzama situācija, kad tikko augstskolu beidzis students ir parādā bankai vairākus desmitus tūkstošus gan studentu gan studējošo kredītā un vēl ir ņemts auto kredīts vai hipotēka. Ja šādā situācijā esi arī tu, tad tavai prioritātei noteikti ir jābūt šī aizdevuma atmaksa, jo katru dienu, kad tu dzīvo neatmaksājis šos kredītus tev tiek aprēķināti procentu maksājumi, un, jo ilgāk tu maksā, jo vairāk naudas pazaudē. Ja tev kredīti ir 30 tūkstošu Eiro apmērā ar 5% gada likmi tad tu katru dienu procentos zaudē 4 Eiro, un gadā tas ir vairāk nekā 1500 Eiro, kas ir milzīga summa ņemot vērā, ka kredītu noteikti nevarēs atmaksāt gada vai divu laikā. Tāpēc šādas situācijās ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk šos aizdevumus atmaksāt. Internetā taču ir pieejami daudz un dažādi kredītu atmaksas kalkulatori un padomi, kā efektīvi veidot ikmēneša budžetu, kas noteikti var tev palīdzēt ātrāk atmaksāt šos aizdevumus.

Savelc jostu

Visgrūtākais visā šajā procesā ir tieši izdevumu samazināšana un naudas atdošana kredītiestādei, tomēr, lai spētu ātrāk atmaksāt kredītu tas ir nepieciešams! Visvieglāk jauniešiem ir izlikties ka tu nopelni aptuveni 20% mazāk nekā tas ir patiesībā un šos 20% katru mēnesi novirzīt kredīta atmaksai. Protams, būs mēneši, kad tik lielu summu nebūs iespējams atlikt un būs mēneši, kad būs iespējas vairāk atlikt, tomēr ja reiz esi sācis atmaksāt aizdevumus ātrāk tad ir jābūt diezgan pacietīgam un tiešām katru mēnesi jānoliek šī nauda un jāatmaksā tā bankai. Protams sākumā ir jāatmaksā aizdevumi ar lielākajiem procentu maksājumiem un tad jāķeras klāt ilgtermiņa kredītiem, bet tas vienalga ir grūti un noteikti, ka pirmos mēnešus tu jutīsies diezgan slikti, jo pēkšņi tavi ienākumi saruks un lielāko daļu no tiem tu atdosi savai kredītiestādei. Galvenais ir atcerēties, ka aizdevuma ātrāka atmaksa ir iespējama, un sajūta, kad tu beidzot būsi brīvs no kredītiem būs vienkārši neaprakstāma. Tikko sākot šo ceļu un finansiālo neatkarību tas liksies tāls un neiespējams, tomēr jau dažu gadu laikā tu būsi patīkami pārsteigts cik daudz iespējams atlikt un par cik lielu summu iespējams samazināt šo kredītu. Un atceries, ka, jo vairāk tu katru mēnesi atmaksāsi, jo mazāka būs nākamā mēneša summa, kas jāmaksā bankai, jo procentus aprēķina no neatmaksātās kredīta daļas!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

1 komentārs

  1. Haha, izklausās pēc kaut kā tāda, ko rakstījis pašu kredītkompāniju pakalpiņš.
    Tikt vaļā var arī uzsākot personas maksātnespēju – atmaksāsiet daļu, un pārējais tiks dzēsts.
    Varat pameklēt dažādus tiesiskos caurumus kreditātāju līgumos, jo tie ir diezgan vāji uzrakstīti.

    Īsāk sakot – jums nevajag domāt par “jostas savikšanu” tikai tāpēc, lai kredītkompānijas īpašnieks varētu sev nopirkt jaunu Mersi 😉

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE