Kā rīkoties ja nav darba, bet ir kredīti?

0
Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki kavē kredītu ikmēneša maksājumus, kā arī nespēj atmaksāt SMS kredītus ir darba vietas zaudēšana, jo bez darba vietas nav iespējams saņemt ikmēneša ienākumus un pienācīgi izdzīvot, kur nu vēl domāt par kredītu atmaksu. Darba vietas zaudējumi var notikt dažādi, un tas var būt tikpat labi dēļ paša vainas bet ne mazāk gadījumos arī dēļ uzņēmuma bankrota vai arī darbinieku samazināšanas un visus šos gadījumus mēs nekas nevaram paredzēt, tāpēc jau visprātīgāk ir izveidot rezerves iekrājumus tieši šādām situācijām un domāt, kā jūs varētu rīkoties ja nonāksit šādā situācijā. Stabila darba vieta rada mums stabilitātes sajūtu un bieži vien dēļ šīs stabilitātes cilvēki atslābinās un pārstāj audzēt savu intelektu un nemitīgi mācīties. Un kad reiz pienāk šāda situācija, kad nu vairs stabilu ienākumu nav, tad tikai sāk domāt par to, ka vajadzēja aktīvāk meklēt jaunas darba vietas, vai arī nevajadzēja tik daudz uzticēties darba devējam. Bet “pēc kara jau visi gudri” un ja ir noticis ļaunākais un patiešām darbs ir zaudēt ir nevis jādomā par to, ko un kā vajadzēja darīt savādāk, bet jādomā pār tagadni, kā izdzīvot un jādomā arī par nākotni, un to, ka varētu sakārtot savu dzīvi un uzlabot savu finanšu stāvokli. Šeit došu dažus padomus, kā jūs varētu rīkoties, ja ir zaudēta darba vieta:
  • NVA – Pirmais solis nepārprotami ir doties uz Nodarbinātības Valsts Aģentūru un pieteikties bezdarbnieka statusam, lai jūs turpmāko 9 mēnešu laikā varētu saņemt valsts pabalstus, kā arī iegūtu jaunas iespējas darba meklējumos. Protams šādi var rīkoties tikai tad, ja jūs esat oficiāli maksājuši nodokļus un jums ir bijis darba līgums, jo pretējā gadījumā jūs šo bezdarbnieka pabalstu nesaņemsiet, un vienīgais labums no pieteikšanās NVA būs tas, ka šeit darba devēji piedāvā savus darba piedāvājumus un ir iespējams iegūt arī dažādus kursus un celt savu kompetenci jomā, ko izvēlāties, kā savu nākotnes darba vietu.
  • Tēriņu samazināšana – Ja jūs esat zaudējis darbu, tad noteikti, ka viens no pirmajiem soļiem būs savu tēriņu samazināšana un naudas taupīšana, kas nozīmē tikai to, ka jums vajadzēs sākt aktīvi domāt par to, ko jūs ikdienā pērkat, kur tiek tērēta nauda un nemitīgi jādomā, kā samazināt šos tēriņus. Ja tā labi padomājam, tad samazināt tēriņus iespējams, praktiski jebkurā dzīves jomā, sākot ar komunālajiem maksājumiem līdz pat pārtikai un izklaidēm, tāpēc es ieteiktu jums nekavējoties sākt veidot budžetu un uzskaitīt visus ienākumus un izdevumus.
  • Aktīva darba vietas meklēšana – Ja ir zaudēts darbs un jums nav naudas lai samaksātu kredītu par mājokli vai arī jums draud tiesu darbi par nemaksātajiem ātrajiem kredītiem tad noteikti, ka jums vajadzētu aktīvi iesaistīties jaunas darba vietas meklēšanā. Noteikti, ka paziņojiet visiem saviem draugiem un radiniekiem, ka jūs meklējat darba vietu, kā arī ir iespējams apzvanīt visus tuvējos uzņēmumus un censties sarunāt darba interviju, pat tad, ja šis uzņēmums pašlaik darbiniekus nemeklē. Aktīva darbošanās jūs noteikti novedīs pie darba vietas atrašanas daudz ātrāk nekā cerēšana uz to, ka jūs saņemsit piedāvājumus no NVA un tādā veidā darba vieta atnāks pie jums.
  • Gabala darbi – Ja jūs esat bezdarbnieks, bet jūs esat kādas profesijas speciālists, tad bieži vien ir iespējams sameklēt gabala darbus, kur par noteiktu padarītu darbu ir iespējams saņemt konkurēto samaksu. Jums pat nav jāstrādā pie kāda konkrēta uzņēmuma, bet ja jums ir zināšanas, kuras ir vajadzīgas darba tirgū, tad noteikti, ka ir vērts pameklēt iespējas, kur varētu piestrādāt darot šāda veida gabala darbus.
  • Darbs ārzemēs – Viens no vispopulārākajiem veidiem, kā atmaksāt saņemtus kredītus ir doties darba meklējumos uz ārzemēm, tomēr, es neieteiktu izvēlēties šo variantu, jo reiz aizbraucot būs ļoti grūti atgriezties atpakaļ Latvijā un agri vai vēlu jūs pieradīsit pie jaunās dzīves vietas un nemaz negribēsit vairs braukt atpakaļ un atkal meklēt jaunu darba vietu. Dodoties darba meklējumos uz ārzemēm, protams, ir iespējams nopelnīt vairāk, kā vidējā darba vietā Latvijā, tomēr šis darbs ir grūts un jūs būsit pavisam svešā zemē, kur cilvēki runās citā valodā, kur būs cita kultūra un, kur noteikti nebūs draugu un radu, pie kuriem aizbraukt.
  • Uzņēmējdarbības uzsākšana – Un visbeidzot, ja visi iepriekš minētie varianti ir izsmelti un nav iespējams nopelnīt pietiekoši daudz naudas vai arī nav iespējams atrast jaunu darba vietu, atliek apsvērt iespēju uzsākt uzņēmējdarbību. Latvijā pašlaik ir tieši šādiem cilvēkiem radītas komersanta struktūras, kā individuālais komersants, vai arī nodokļu nomaksas shēmas, kā mikrouzņēmums, kur nodokļu slogs ir daudz mazāks, un kas ļaus jaunajiem uzņēmējiem viegli un ātri uzsākt jaunas biznesa idejas. Ne visi ir paredzēti uzņēmējdarbībai, un no tiem kas uzsāk uzņēmumus tikai mazāk kā 1% ir veiksmes stāsti, tomēr tam nevajadzētu jūs ierobežot un vienmēr taču pastāv iespēja, ka tieši jūs būsit tas, kas pārvarēs šo 1% atzīmi un izveidot uzņēmumu, kas maksās nodokļus valstij un radīs jaunas darba vietas cilvēkiem tādiem pašiem, kā jūs.
  • NEŅEMIET PAPILDUS KREDĪTUS – Šis noteikti, ka ir viens no galvenajiem punktiem, jo bieži vien, kad cilvēks nonāk grūtībās uzreiz tiek domāts par jauna aizņēmuma saņemšanu, ar kuru būtu iespējams izdzīvot un nosegt iepriekšējā kredīta ikmēneša maksājumus, bet tā ir pati sliktākā doma, ko vispār var iedomāties. Ja jums jau tā nav naudas, par ko izdzīvot, kā jūs iedomājaties atmaksāt vēl vienu aizdevumu?
Šie padomi, protams, ir noderīgi ienākumu meklēšanā, tomēr tie neatrisina pašu galveno problēmu un tā ir kredītu atmaksa. Ja ir zaudēts galvenais ienākumu avots, tad bieži vien kredītu nomaksai nauda vienkārši nepietiek un ir nepieciešams sazināties ar kredītiestādi par kredīta brīvdienām vai arī mēģināt pārstrukturēt savu aizdevumu uz ilgāku laiku, samazinot ikmēneša procentu maksājumus. Ja ir ņemti ātrie kredīti, tad situācija ir vēl smagāka, jo šos aizdevumus parasti nav iespējams atlikt, un ir jāmēģina sameklēt naudu, ko atdot šiem aizvējiem, jo nesamaksājot aizdevumu, tam tiks piemērotas soda procentu likmes, bet, ja arī tās jūs nemaksāsit, tad lieta var nonākt līdz tiesu izpildītājiem, un tie noteikti, ka naudu no jums dabūs vienā vai otrā veidā! Galvenais ir nekrist panikā un mēģināt rast atrisinājumu jūsu situācijai, jo katram no mums ir citas stiprās un vājās puses, tāpēc katram būtu jāizmanto citas stratēģijas. Varbūt jūs varat pārdot nevajadzīgas preces, kā otro datoru, vai otro automašīnu vai arī ieķīlāt īpašumu, lai saņemtu kredītu, kam ir mazi procentu maksājumi, ka nosegtu īstermiņa kredītus. Vajag tikai meklēt risinājumus savām problēmām un agri vai vēlu jums izdosies atgūties no darba vietas zaudējuma un atmaksāt visus savus aizdevumus.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE