Kā atrast savu skaitli?

0
Ne velti pastāv ekonomika, kas ir zinātne, kas pēta, kā ierobežotu resursu apstākļos apmierināt cilvēku neierobežotās vēlmes un vajadzības. Protams, katra cilvēka vēlmes un vajadzības, kā arī pieticības līmenis atšķiras, tomēr ikviens vēlas tās apmierināt pēc iespējas efektīvāk. Vienam cilvēkam pietiek ar, piemēram, 100 EUR mēnesī, citam pietiek ar 500 EUR mēnesī, bet vēl citam nepietiek pat ar 1000 EUR mēnesī. Tas, ka ar to pietiek, nenozīmē, ka tas ir pārpārēm un spēj apmierināt visas cilvēka vēlmes un vajadzības. Vārds “pietiek” jau vien, šķiet, iemieso pieticību, bet ne pārticīgu un pilnasinīgu dzīvošanu. Protams, nerunāsim par izšķērdīgu dzīvošanu, kad naudai netiek piešķirta nekāda vērtība, bet gan par tādu dzīvošanu, kas apmierina, pirmkārt, pamatvajadzības un, otrkārt, spēj apmierināt arī šādas tādas vēlmes. Kā jau sākotnēji minēts, mums katram vēlmes un vajadzības, kā arī to dārdzība atšķiras, tāpēc arī šis finanšu minimālais limits mums katram atšķirsies. Kā noteikt, cik daudz naudas mēnesī mums katram nepieciešams, lai apmierinātu gan pamatvajadzības, gan arī kādas vēlmes?
  • Aprēķiniet, cik naudas nepieciešams komunālo pakalpojumu nomaksai mēnesī;
  • Aprēķiniet, cik naudas nepieciešams pārtikai mēnesī;
  • Aprēķiniet, cik naudas nepieciešams saimniecības preču iegādei mēnesī;
  • Aprēķiniet, cik naudas nepieciešams transportam mēnesī (personīgajās automašīnas degvielai vai sabiedriskā transporta pakalpojumiem);
  • Ja jums ir kredītsaistības, aprēķiniet, cik naudas nepieciešams kredīta maksājumam mēnesī;
  • Aprēķiniet, cik naudas nepieciešams izklaidēm mēnesī;
Iepriekšējai summai vienmēr pieskaitiet neparedzēto izdevumu summu, piemēram, negaidītu medicīnisko pakalpojumu, automašīnas remonta, friziera apmeklējuma, kā arī kādu kaprīzāku vēlmju (piemēram, jauna apģērba, sadzīves tehnikas vai telefona) segšanai. Neparedzēto izdevumu paredzēšana ļaus jums ne vien izvairīties no finanšu trūkuma neplānotās un neatliekamās situācijās, bet arī to neizlietošanas gadījumā ļaus jums izveidot ietaupījumus. Neparedzēto izdevumu summai nevajadzētu būt mazākai par 50 EUR. Rezultātā būtu jāsanāk jūsu individuālajam skaitlim jeb summai, kura jums būtu nepieciešama, lai apmierinātu visas savas vēlmes un vajadzības, un kura ļautu jums nedomāt par savām mūžīgajām finanšu problēmām un to trūkumu. Kā zināms, realitātē mūsu ienākumi mēnesī ir krietni mazāki nekā tie būtu mums personīgi nepieciešami, tomēr šādu sava individuālā skaitļa aprēķināšanu varētu uzskatīt arī par sava finansiālā mērķa apzināšanos un nospraušanu, uz kuru vajadzētu ambiciozi iet, lai visbeidzot varētu efektīvi apmierināt visas savas vēlmes un vajadzības.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE