Biežākie kredītu pārpratumi!

0
Mums visiem liekas, ka mēs par kredītiem un finansēm zinām visu, kas nepieciešams, un situācijās, kad nepieciešams saņemt aizdevumu mēs varēsim paļauties uz šīm zināšanām, bet patiesībā liela daļa no mums tā īsti neizprot daudzus konceptus, ar ko varētu nākties saskarties, kad darīšana ir ar bankām un privātajiem kredītiem, tāpēc šoreiz došu ieskatu dažos no šiem terminiem un centīšos atbildēt dažus no biežāk uzdotajiem jautājumiem:
  • Kuram pieejama informācija par manu kredītvēsturi? – Parasti patērētāji domā, ka tikai bankām un privātajiem kreditoriem ir pieejama informācija par parādniekiem un cilvēku kredītvēsture, bet patiesībā arī citi uzņēmumi var saņemt šo informāciju, par to samaksājot nepieciešamo maksu. Tas nozīmē, ka pat jūsu kabeļtelevīzijas operators vai mobilā telefona pieslēguma operators var pārbaudīt šos datus, ja jūs esat nokavējis maksājumu un atslēgt jums pakalpojumu lai sev neradītu problēmas.
  • Ko nozīmē kopējās kredītsaistības? – Daudzi cilvēki uzskata, ka kopējās, jeb dalītās kredītsaistības nozīmē to, ka ja viens no jums nemaksā tad šis parāds netiks pilnībā piespēlēts tai personai, un katram ir jāatmaksā tikai 50% no aizdevuma. Bet patiesībā ja jūs ņemat kredītu kopā ar kādu citu cilvēku, tad abi jūs esat 100% atbildīgi par šo aizdevumu un ja viens no jums nemaksā, tad otrai personai būs pilnībā jāatmaksā šīs kredītsaistības neskatoties uz to, kādi ir jūsu ienākumi un vai jūs to spējat izdarīt.
  • Atmaksājot neatmaksātu parādu tu tiec izņemts no parādnieku saraksta – šīs mīts, jeb nepatiesība ir tā, kas cilvēkiem bieži vien liek vilties, jo brīdī, kad tu esi atmaksājis vecu parādu, par kura nemaksāšanu tevi ievietoja parādnieku sarakstā nenozīmē, ka tu no šī saraksta tiec izņemts, un vienīgais, kā tikt ārā no šī saraksta ir nogaidīt noteiktu laiku, lai šis ieraksts pats no sevis izbeigtos. Ja tu esi šajā parādnieku sarakstā tad no tā ārā tikt nav iespējams un vienīgais, ko iespējams darīt ir censties tur neiekļūt atkārtoti lai pēc noteikta gadu skaita no tā būtu iespējams izkļūt.
  • Kredītkartēm neatmaksājot parādu nav procentu maksājumi – Šis mīts, jeb nepareizais pieņēmums ir radies, jo nereti kredītkartēm pirmajā mēnesī atmaksātiem pirkumiem netiek piemēroti procentu maksājumi, tomēr, ja tu neatmaksā šo naudu viena mēneša laikā no tā izdarīšanas tev tiks piemērots ierastās procentu likmes, kas nereti ir divciparu skaitlis, un šādi tavs parāds augs diezgan iespaidīgā ātrumā.
  • Neatmaksājot kredītu to no manis nevar piedzīt – Nereti cilvēki uzskata, ka parādu piedzinēji neatmaksātu kredītu no jums nevar piedzīt, pat tad, ja tad ir jau vairākus gadus vecs, un tā summa ir maza. Bet patiesībā šīs kompānijas var piedzīt pat parādus kas ir pāris Eiro lielumā, ja viņām ir iespējams no tā nopelnīt, un vienīgais, kāpēc šīs kompānijas netiesā visus cilvēkus ir lielās tiesu izmaksas, kas sākumā jāsedz no pašu parādu piedzinēju kabatas. Tāpēc uz to, ka parāds netiks no jums piedzīts ir naivi, un agrāk vai vēlāk tas bus jāatmaksā tāpēc labāk to izdarīt ātrāk nekā vēlāk.
Kā redziet, tad ir daudz un dažādi pārpratumi un nesaprašanas ap finansēm un kredītiem un tieši tāpēc pareiza finanšu izglītība var jūs uzvest uz pareizajām sliedēm un atturēt jūs no neapdomātiem lēmumiem.
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE