Biežāk Uzdotie Jautājumi (BUJ)

Ātrais kredīts ir aizdevuma veids, ko izsniedz nebanku kredīti, kas ļauj klientiem aizņemties no 5 līdz 500 Eiro, uz laiku no 1 līdz 30 dienām, kredīta pieteikumu veicot internetā vai ar SMS palīdzību.
Bezprocentu kredīts, jeb pirmais kredīts bez maksas ir pakalpojums, kur kreditori saviem jaunajiem klientiem pirmo aizdevumu izsniedz bez procentu maksājumiem, un klientam ir jāatdod tieši tikpat daudz nauda, cik viņš aizņēmās.
Lielākoties nebanku kreditori nevēlas izsniegt aizdevumus personām, kas ir ierakstītas kredītu melnajā sarakstā, bet ar pietiekošu pacietību un vairākiem mēģinājumiem, iespējams, ka tev izdosies pierunāt kādu no aizdevējiem, lai tev šāda veida pakalpojumu izsniedz.
Kredītu bez darba vietas var saņemt, ja tev ir cita veida ienākumi, kā pensija, stipendija, vai pasīvie ienākumi, tāpēc pareizāk būtu prasīt, vai kredīts bez stabiliem ienākumiem ir iespējams, un uz šo jautājumu atbilde ir – Nē!
LNKA ir Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija, kura tika izveidota apvienojoties lielākajiem ātro kredītu tirgus spēlētājiem, un šī organizācija rūpējas par patērētāju tiesībām, un nemitīgi cenšas uzlabot kopējo tirgus stāvokli.
Kredītvēsture ir visi tavi dati par to, kādus kredītus tu esi ņēmis pagātnē, kas ietver gan tavus nomaksātos, gan nenomaksātos aizdevumus, kā arī kavētos maksājumus un citu informāciju. Kreditori var peikļūt šai informācijai no dažādām datubāzēm, bet galvenās datubāzes ir kredītu reģistrs un pašu kreditoru iekšējās datu glabātuves.
Nebanku kreditori parasti klientiem neprasa, kur tie vēlas lietot pieprasīto naudu, un daudz vieglāk izsniedz šos aizdevumus, bet skatoties lielākos vilcienos, bankas patiesībā arī ir uzņēmumi, kurus vienkārši mazliet vairāk regulē valsts likumi, bet nebanku kredīt devējus pēdējā laikā arī valdība sāk pamatīgi iegrožot, tāpēc lielas atšķirības starp šiem abiem kredītdevēju veidiem nav!
GPL ir Gada Procentu Likme, kas ir procentuāls skaitlis, kuru aprēķina pēc noteiktas formulas, un kas parāda, kāda ir noteiktā kredīta gada summa, ko debitors pārmaksās pa virsu pamatsummas pakāpeniskai atmaksai.
SMS kredīts ir ātro kredītu veids, kur klients, iepriekš piereģistrējoties, var pieteikt aizdevumu ar vienas īsziņas palīdzību, tādā veidā sniedzot iespēju aizņemties pat tur, kur nav pieejams internets un dators.
Auto kredīts var nozīmēt vai nu kredīts automašīnas iegādei, vai arī aizdevums pret auto ķīlu, bet tieši ātro kredītu kontekstā parasti tiek runāts par kredītu pret auto ķīlu, kas nozīmē to, ka klients ieķīlā savu auto, lai saņemtu kredītu
Vairums kreditoru ir noteikuši, ka viņi izsniedz kredītus no 10 līdz 15 minūšu laikā, bet šī laika ilgums ir atkarīgs gan no pieteikuma izskatīšanas ātruma, gan arī bankas pārskaitījuma ilguma, tāpēc vienas bankas klientiem kredītu būs iespējams saņemt daudz ātrāk, bet, ja jums un kreditoram ir atšķirīgas bankas aizdevumu var būt jāgaida pat vairākas stundas.
Lai saņemtu ātro interneta kredītu nav vajadzīgs ne galvotājs ne ķīla!
Kredīta atteikumam var būt dažādi iemesli, sākot no tā, ka tev nav stabilu ienākumu, tu esi ierakstīts nemaksātāju sarakstā, vai arī tu neatbilsti citiem aizdevēja noteikumiem. Katrs kreditors nosaka savus aizdevuma izsniegšanas nosacījumus, tāpēc šie iemesli var būt daudz un dažādi.
Soda procenti ir kreditoru noteikts soda mērs, ko piemēro tiem debitoriem, kas laikā neatmaksā aizdevumu, un šos soda procentus parasti izsaka dienas procentuālajā apmērā no kopējās kredīta summas. Šie soda procenti parasti ir no 0.5 līdz 2% dienā, un tiek aprēķināti gan no kredīta pamatsummas gan jau iekrātajiem procentiem.
Atbildīga aizņemšanās ir debitoru labā prakse, un tā nosaka, ka nevajadzētu ņemt kredītu izklaidēm vai, lai nomaksātu citas parādsaistības, tādā veidā iekuļoties vēl lielākos parādos. Būtībā aizņemties atbildīgi nozīmē to, ka cilvēkam ir jāsaprot riski, kas tiek asociēti ar kredītiem un to neatmaksāšanu.
Atbildīga aizņemšanās ir debitoru labā prakse, un tā nosaka, ka nevajadzētu ņemt kredītu izklaidēm vai, lai nomaksātu citas parādsaistības, tādā veidā iekuļoties vēl lielākos parādos. Būtībā aizņemties atbildīgi nozīmē to, ka cilvēkam ir jāsaprot riski, kas tiek asociēti ar kredītiem un to neatmaksāšanu.
Nebanku kreditori piedāvā aizņemties no 5 Eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem Eiro, ja tiek ņemts ilgtermiān kredīts, bet ja runājam tieši par ātrajiem kredītiem, tad parasti kredīta limita griesti ir 500 Eiro.
Īstermiņa aizdevuma gadījumā ir iespējams aizņemties uz laiku līdz 30 dienām, bet patēriņa, jeb ilgtermiņa kredīta gadījumā uz laiku līdz 5 gadiem.
Kredītlīnija ir pakalpojums, kas ļoti līdzinās patēriņa kredītam, un ir kredīts ar lielāku pamatsummu un mazākiem procentu maksājumiem, kā arī ilgāku kredīta atmaksas termiņu.
Tev būs nepeiciešams bankas konts kādā no Latvijas komercbankām, strādājošs mobilā telefona numurs, kā arī tev kontā jābūt 1 centam, kas ir reģstrācijas maksa, ko kreditors ietur, lai varētu apstiprinat tavu bankas kontu.
Lielākā daļa nebanku kreditoru nekādus soda procentu neietur, un kredītu atmaksāt klients var kad vien vēlas, neatkarīgi vai tas ir 1 dienu pirms termiņa beigām vai 1 dienu pēc kredīta saņemšanas.
Latvijā ir vairāk kā 20 dažādi īstermiņa kreditori, un to pakalpojumi krasi atšķiras, tāpēc, lai saņemtu visizdevīgāko pakalpojumu nepieciešams visus kreditorus salīdzināt un atrast vislabāko piedāvājumu.
PrimeFinance ir neatkarīgais kredītu salīdzināšanas portāls, kas saviem klientiem sniedz visjaunāko informāciju par nebanku kredītdevēju Latvijas tirgu!
Īstermiņa kredītus iespējams izmantot visdažādākajiem mērķiem, bet tos visbiežāk izmanto tieši neparedzētu tēriņu nosegšanai, kā medicīnas pakalpojumi, problēmas ar automašīnu, vai pārtikas iegādei.
Kredītu var saņemt visas pilngadīgas personas, bet bieži vien kreditori paši nosaka konkurētos nosacījumus, kas visbiežāk ir no 20 līdz 70 gadu vecumam.
Kredīts ir koncepts, kurā fiziska vai juridiska persona saņem naudu no citas fiziskas vai juridiskas personas, šo naudu pēc tam lēnām atmaksājot un par to samaksājot otrai pusei vēl procentus, tāpat, kā tas ir īrējot kādu lietu, tikai šeit tiek īrēta nauda!
Ātro kredītu industrija neskatoties uz simtiem tūkstošu aizdoto kredītu sastāda tikai 1% no kopējā mājsaimniecību kredītu tirgus, un tajā darbojas aptuveni 20 dažādi kreditori.
Pirmās ātro kredītu kompānijas Latvijā ienāca jau tālajā 2007. gadā, kad vēl bija pirms krīzes, un tieši ekonomiskās krīzes gados šīs kompānijas strauji attīstījās, sasniedzot miljonu Eiro apgrozījumu un peļņas skaitļus.
Ja nevarat atmaksāt kredītu nekavējoties jāinformē par to kas noteikti piedāvās dažādus risinājumus, kā, piemēram pagarināt aizdevuma termiņu, vai noslēgs kredīta atmaksas līgumu, kur jums aizdevums būs jāatmaksā ilgākā laika posmā. Noteikti nevajadzētu ņemt kredītu pie cita kreditora, lai atmaksātu pirmo aizdevumu!
Ja tu nespēj laikā atmaksāt savu aizņēmumu kreditori piedāvā pakalpojumu “termiņa pagarināšana”, kurā samaksājot konkurētu naudas summu, tavs aizdevuma atmaksas termiņš tiek pagarināt līdz pat mēnesim, bet uzreiz jāsaka, ka šis ir visai dārgs pakalpojums!
Nē! Ātrie kreditori ļauj klientiem veikt kredītu pieteikumus arī nakts stundās, bet pēc 24:00 neviens uzņēmums vairs kredītus neizsniedz, tāpēc, ja tu kredītu pieteici pēc pusnakts, tad to saņemsi tikai nākamās dienas rītā.
No viena kreditora parasti nav iespējams saņemt vairākus kredītus vienlaicīgi, bet ņemot aizdevumus vairākās kompānijās, tas ir iespējams, tomēr tā nav laba prakse, jo tādā veidā var rasties grūtības ar parādu atmaksu.
Teorētiski tas ir iespējams, bet praktiski, to nekad nevajadzētu darīt, jo tādā veidā, var iekulties pamatīgās nepatikšanās, jo bieži vien pēc tam atmaksāt parādus ir vēl grūtāk!
Ja tu nemaksāsi savus kredītus, tad aizdevējs sākumā ieturēs, jau iepriekš minēto, soda procentu maksu, bet ja tu vēl arī pēc tam nemaksāsi šo naudu, tad parādu piedziņa var tikt nodota parādu piedziņas uzņēmumiem, kas tālāk nodarbojas tieši ar nemaksātāju “ķerstīšanu”.
Atbildīgs aizdevējs ir LNKA veidots zīmols, kas ir kā kvalitātes zīme kreditoram, ka viņš ir iestājies šajā organizācijā, un piekopj labo uzņēmējdarbības praksi. Ja redzi šo logotipu kādā kreditora mājas lapā vari būt drošs, ka šis aizdevējs ir uzticams un visnotaļ noteikti tevi neapkrāps.
Latvijā Nebanku kredītdevēju licences ir ieguvuši vairāk kā 30 dažādi uzņēmumi, bet tirgū aktīvi darbojas aptuveni 15 līdz 20 aizdevēji.
Nebanku kreditori, lai apstiprinātu tavu bankas kontu, un pārliecinātos, ka tas tiešām pieder tev, prasa nosūtīt uz savu kontu 1 centu, lai tādā veidā iegūtu precīzus tava konta datus un apkarotu krāpšanas mēģinājumus. 1 cents noteikti nav liela maksa, un katram taču bankā atrodas vismaz viens cents, lai to varētu nosūtīt kreditoram pirms kredīta saņemšanas.
Pašlaik, kad Nebanku kredītdevēju nozare palēnām kļūst aizvien nopietnāka un vairs neizsniedz aizdevumus kuram katram, tad cilvēki sāk meklēt, kā savādāk, viegli iegūt naudu. Aizdevums no privātpersonas ir kredīta veids, kur viena privātpersona aizdod otrai privātpersonai naudu, bet ar šādiem darījumiem jābūt uzmanīgi, jo bieži vien sastopami dažādi krāpnieki, kas centīsies jūs apmānīt.
Aizdevēji var pieprasīt izziņu no tavas darba vietas par taviem ienākumiem, izziņu no bankas par konta apgrozījumu, izziņu par tavu darba stāvokli, kā arī ierakstus no dažādām kredītu datubāzēm par tavu iepriekšējo parādu lielumu un citu informāciju par taviem kredītiem.
Nebanku kreditori savas tīmekļa vietnes aprīko ar SSL drošības sertifikātiem, tie izmanto dažādus drošības līmeņus savās datu glabātuvēs, kā arī vairums no tiem ir reģistrējušies Datu Valsts Inspekcijā un ieguvuši atļauju par klientu datu glabāšanu. Pēc visa šī noteikti, ka ir redzams, ka aizdevēji domā par savu un klientu datu drošību un tādā viedā sniedz drošus pakalpojumus.
Daži no nebanku kredītdevēju sektora dalībniekiem ļauj saviem klientiem palielinās sava kredīta lielumu pat tad, ja debitors jau pašlaik ir aizņēmies pie konkrētā uzņēmuma, vienīgi, aizņēmuma termiņš gan netiek palielināts, tāpēc parasti atdot naudu klientam būs vēl grūtāk, tāpēc ar šādu pakalpojumu jābūt uzmanīgam!
CLOSE
CLOSE