Ātro kredītu krāpšanas mēģinājumi

0
Ātrie kredīti internetā ar sliktu kredītvēsturi ir ļoti viegli pieejami ikvienam Latvija iedzīvotājam, un, kā pakalpojumu ņēmējiem mums tas ir ļoti pievilcīgi, tomēr tieši šīs vieglās pieejamības pēc arī krāpnieki bieži vien izvēlas uz savu upuru vārdiem saņemt tieši šos pakalpojumus un tādā veidā izkrāpt šo naudu. Interneta ziņu portālos, televīzijā un pat radio ik pa laikam tiek ziņots, ka atkal uzdarbojas krāpnieki, kas izkrāpjot bankas datus saņemt ātros kredītus un pēc tam pārskaita vai izņem šo naudu, liekot upurim no saviem iekrājumiem vai citādā veidā pašam atmaksāt šos aizdevumus. Tieši tāpēc ikvienam no mums vajadzētu būt atbildīgam par savu datu drošību un izveidot drošas bankas paroles, nevienam nedot savus bankas pieejas datus, kā arī ir pa laikam mainīt bankas pieejas datus un citādos veidos mēģināt nodrošināt sava konta drošību. Protams, no pilnīgi visiem krāpniekiem mēs nekas nesam pasargāti, tomēr ievērojot elementāras drošības normas mēs varam pasargāt sevi no lielākās daļas šo krāpnieku:
  • Bankas parole – Pirmais drošības padoms, ko noteikti vajadzētu ievērot visiem ir tas, ka savu bankas paroli nekas, nekādos apstākļos nevienam neizpaust, pat ja tas ir saviem draugiem un tuviniekiem. Bankas pieejas parolei ir jābūt pietiekoši drošai, lai tikai jūs un neviens cits nevarētu to atminēt, kā arī šo paroli vajadzētu vismaz 2 reizes gadā mainīt, lai vēl vairāk paaugstinātu šo drošību. Paroli nebūtu ieteicams pierakstīt redzamā vietā vai arī glabāt elektroniski kādā mobilajā ierīcē. Vislabāk it šo paroli uzrakstīt uz lapiņas un ievietot seifā vai citā vietā, kur neviens to nekad neatradīs.
  • Kodu karte – nākamais drošības līmenis aiz jūsu bankas paroles ir tieši šī kodu karte, kur ir desmitiem dažādas skaitļu kombinācijas, un katru reizi ieejot bankas sistēmā jums ir jāizmanto viens no šiem kodiem. Ja jūsu parole tiek uzausta vai arī to uzzinājis kāds ļaundaris, tad tieši šī kodu karte ir tā, kas neļaus viņam tikt klāt jūsu kontam. Tieši tāpēc kodu karti NEKAD neglabājiet kopā ar paroli, un nebūtu ieteicams to arī nēsāt jūsu makā, jo maki mēdz pazust, un ja tā gadās, tad nekavējoties vajadzēs zvanīt uz banku un liegt jebkuram pieeju savam kontam.
  • Izejošie un ienākošie maksājumi – Ja jums vēl nav pieslēgts SMS pakalpojums, kas jums paziņo par ienākošajiem un izejošajiem maksājumiem, tad ir pēdējais laiks to pieslēgt, jo, ja arī krāpnieki tiks pie jūsu bankas konta, tā tiklīdz notiks kādas darbības ar kontu, tā arī jūs saņemsiet SMS, un varēsit operatīvi rīkoties zvanot uz banku un pēc tam arī policijai.
Šie trīs ir galvenie drošības pasākumi, kas jāveic, lai pasargātu savu bankas kontu no ļaundaru uzbrukumiem, tomēr arī ar visiem šiem pasākumiem gadās tādi cilvēki, kas tos spēj apiet, un tad vienīgais, ko jūs varat darīt ir doties uz policijas iecirkni vai arī nekavējoties zvanīt uz banku, lai tā anulē tikko veikto maksājumu. Krāpniekiem, ja arī tie ir piekļuvuši jūsu bankas konta, vēl ir arī nauda, ko tie paņems no kredītiestādes jāizņem, un naudas izņemšana var notikt tikai divos veidos un tas ir skaidrā no bankomāta vai arī ar pārskaitījumu. Ja naudas izņemšana notiek ar pārskaitījumu tad bankas pārstāvji to varēs viegli izsekot, bet ja ļaundari vēlēsies izņemt naudu no bankomāta tiem vajadzēs pieeju arī jūsu debetkartei un jūs pin kodu. Un tieši šo iemeslu dēļ bieži vien tieši ar ātro kredītu krāpniecību tiek apkrāpti cilvēki no draugu vai radu puses, kur tiek nozagti pieejas dati, paņemts kredīts un ātri vien tas tiek izņemt un iztērēts. Ir dzirdēti arī gadījumi, kad draugu lokā tiek lietots alkohols un viens cilvēks tiek pamatīgi piedzirdīts, un pēc tam uz viņa vārda tiek paņemti kredīti un šī nauda, protams, iztērēta, bet par laimi šādi gadījumi ir reti, jo nakts stundās pēc 22:00 nebanku kreditori aizdevumus neizsniedz!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE