Algots darbs – stundu maiņa pret samaksu

0
Algots darbs, ir darbs, kurā cilvēks pelna iztiku mainot savu laiku pret naudu, tādā veidā pelnot iztikas līdzekļus sev un savai ģimenei. Algotu darbu strādā lielākā daļa pasaules iedzīvotāju, un šāds darbs ir kā pamat tam, ka uzņēmējiem ir iespējams nopelnīt lielāku naudas apjomu nekā šiem darbiniekiem, pie nosacījuma, ka uzņēmējs ir spējīgs atrast ekonomisko neefektivitāti un izmantot to. Algots darbs ir mūsu pasaules ekonomikas galvenais dzinulis un bez tā nav iedomājama patreizējā ekonomiskā situācija. Algots darbs tiek iedalīts akorda darbā un laika darbā, kur akorda alga tiek maksāta par padarīto darbu, bet laika alka tiek maksāta par nostrādātajām stundām.

Laika alga

Lielākoties cilvēki Latvijā saņem cieto laika algu par nostrādātajām darba stundām, kur tiek maksāta stundas likme par katru nostrādāto stundu vai arī cietā alga par nostrādātu mēnesi. Cilvēkiem parasti labāk ir tad, ja tiek maksāta cietā alga par mēnesi, jo tādā veidā īsajos mēnešos alga nebūs mazāka, bet būtībā pirms pieņemt darbu ir jāizrēķina, vai sanāk izdevīgāk ņemt cieto algu, vai arī ņemt tieši šo samaksu par katru nostrādāto stundu. To ir salīdzinoši viegli izrēķinot pareizinot mēneša algu uz 12, iegūstot gada laikā nopelnīto naudu un atrodot cik gadā ir darba stundas, un pareizinot tās ar piedāvāto algu. Tādā veidā jūs redzēsit vai izdevīgāks ir viens vai otrs variants.

Akorda alga

Akorda darba alga arī tiek uzskatīta par algotu darbu, bet šeit svarīgi ir tas, ka tiek maksāts nevis par nostrādāto laiku bet gan par padarīto darbu, tāpēc nav svarīgi vai tas darbs tiek izdarīts vienas dienas laikā vai arī dažu stundu laikā, un samaksa būs vienāda. Ar akorda darbu darbiniekam ir iespējams pilnveidot savas prasmes un tādā veidā palielinot savu stundas darba likmi, kur pretim ar laika algu tas nav iesējams un vienīgā iespēja, kā palielināt savu algu ir prasot paaugstinājumu savam priekšniekam. Ja tev tiek piedāvāta akorda darba alga tad svarīgi ir noskaidrot, vai visus darbus, kas tev jādara noteikti jādara ir tieši tikai tev, vai to tomēr var darīt arī kāds cits, jo šādā gadījumā ir iespējams atrast kādu citu, kas varētu izdarīt tev piedāvāto darbu un piedāvājot viņam mazāku samaksu no šī darījuma nopelnīt! Kopumā skatoties akorda darbs ir izdevīgāks, ja darbinieks pats vēlas palielināt savas zināšanas un prasmes, jo tādā veidā ir iespējams ātrāk paveikt sev nosprausto darbu, kur pretī laika darbs ir labāks tad, ja darbinieks nav ieinteresēts progresēt, bet šeit atkal darba devējam var būt pretenzijas. Bet skatoties no lielākiem vilcieniem ir skaidrs, ka algotu darbu cilvēki strādā tikai tāpēc, lai varētu sevi nodrošināt ar primārajām vajadzībām, jo, tiklīdz, kā primārās vajadzības ir nodrošinātas ir jāsāk domāt kaut kas jauns, kas būtu saistīts ar kapitāla investēšanu, kapitāla pieaugumu un uzņēmumu veidošanu, jo ar algotu darbu nopelnīt lielus naudas līdzekļus ir tiešām problemātiski. Ikvienam, kuram dzīvē ir mērķis būt finansiāli nodrošinātam un sasniegt lielus mērķus attiecībā pret finansēm un naudas lietām noteikti ir jāsaprot, ka strādājot algotu darbu ir gūti nopelnīt pietiekami daudz naudas, lai šo naudu investējot varētu tālāk pelnīt tikai no procentiem vai kā savādāk attīstot savus biznesus. Algotam darbam būtu jābūt katra cilvēka darba tirgus iesākumam, bet tiklīdz, kā ir iespēja, ir jākļūst par kāda uzņēmuma īpašnieku, līdz-īpašnieku vai akciju turētāju vai kā savādāk jāmēģina gūt peļņa no kapitāla procentuālas vērtības pieauguma nevis mainot savu laiku pret algu. Ir jāatceras, ka mums katram dienā ir tikai 24 stundas, un 6-9 no šīm stundām ir jāveltī miegam, kas atlicina tikai 15-18 stundas darbam, ēdienam, sportam un pārējām aktivitātēm, kas tev patīk, tāpēc pat strādājot 12 un vairāk stundas dienā ir grūti nopelnīt desmitiem reižu vairāk, jo tā padomājot, ja vidējā darba diena ir 8 stundas dienā, un tu gribētu dubultot savus ienākumus algotā darbā tev vajadzētu strādāt 16 stundas un šādā gadījumā tev nepietiktu laika pilnīgi nekam citam!
Dalies ar citiem:

Par autoru

Dzīvē ir dažādi vaļas prieki - mans ir rakstīšana, un tieši - par finansēm. Latvijā atro kredītu tirgus pēdējos gados ir ļoti populārs, man mēŗķis ir brīvos brīžos palīdzēt cilvēkiem izdarīt gudru izvēli plašajā piedāvājumu klāstā.

Atstāj komentāru

CLOSE
CLOSE